Panorāma

Panorāma

Panorāma

N. Ušakovs un A. Ameriks dodas uz Eiropu

Aiztur divus kriminālpolicistus Latgalē

Latgalē aizturēto policistu lietā aizdomas par izsekošanas ierīču izmantošanu sava labuma gūšanai

Iekšējās drošības biroja (IDB) aizturētie policisti izmantoja izsekošanas ierīces bez vadības saskaņojuma un tiesas sankcijas, un pastāv aizdomas, ka tas darīts savām vajadzībām personiskā labuma gūšanai, otrdien, 26. februārī, medijus informēja Iekšējā drošības biroja priekšnieka vietnieks Vjačeslavs Voroņins. Iespējams, viņi nelikumīgi novērojuši un izsekojuši cigarešu kontrabandistus. 

Abi policisti strādājuši Latgales reģiona pārvaldē, kur bijuši atbildīgi par to, lai tiktu atklāti sevišķi smagie, sērijveida un organizētās noziedzības pastrādātie nodarījumi.  Pagājušajā nedēļā aizturētie Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas vecākais inspektors un Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas inspektors  tiek turēti aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nepatiesu ziņu sniegšanu un stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Voroņins pastāstīja, ka stratēģiskās ierīces amatpersonas izmantoja bez vadības saskaņojuma,  bez tiesas lēmuma. "Mums ir aizdomas, ka policijas darbinieki, izmantoja tās ierīces nesankcionēti, nesaskaņojot ar savu vadību, kā arī nesaņemot tiesas lēmumu. Tātad – viņi izmantoja to savām vajadzībām un, iespējams, personīga labuma gūšanai," teica Voroņins. 

Viņu darbavietās un mājokļos veiktajās kratīšanās ir izņemti 20 tūkstoši eiro skaidrā naudā, atrastas globālās pozicionēšanās iekārtas un citas ierīces. 

Biroja pārstāvji neatklāja, kāda tieši bija šī saistība un vai policisti paši bija saistīti ar kontrabandu, norādot, ka izmeklēšana vēl ir sākuma stadijā un izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevar sniegt. "Jāsaka, ka izmeklēšana šobrīd ir sākuma stadijā, priekšā ir veicamas virkne ekspertīzes un citas izmeklēšanas darbības," sacīja IeM Iekšējās drošības biroja Pirmstiesas izmeklēšanas nodaļas priekšniece Inese Butāne.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) medijiem uzsvēra, ka “mēs cīnīsimies ar amatpersonu noziegumiem augstākajā līmenī, nebūs tā, ka tiek meklētas tikai zemākajā līmenī amatpersonas, cīņa būs diezgan nežēlīga, mēs monitorējam amatpersonas ar korupcijas riskiem”. 

“Arī turpmāk pierādīsim, ka lietas mainās pozitīvā virzienā,” uzsvēra ministrs. Viņš sacīja, ka viņa svarīgākais vēstījums ir amatpersonām, kas strādā ārpus likuma, -  viņus sauks pie likumā noteiktās atbildības.

Ministrs arī pauda cerības, ka amatpersonu sodi būs tādi, lai amatpersonas pat neiedomātos strādāt ārpus likuma. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti