Dienas ziņas

Palielinās zādzību skaits veikalos

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Latgalē adījumus ziedo gan iedzīvotāji, gan pastnieki

Latgalē adījumus Ukrainas karavīriem ziedo gan iedzīvotāji, gan pastnieki

Ziedot cimdus un zeķes Ukrainai uzņēmums "Latvijas pasts" aicina trešo reizi un tādējādi turpina adījumu akciju. Sadarbības partneru noliktavās adījumi izsīkuši, un šobrīd visvairāk atbalsts un siltums nepieciešams tieši karavīriem frontes līnijā. Rit pirmā akcijas nedēļa, un visaktīvāk ziedojumi nāk no Latgales, kur zeķes un cimdus ada kā vietējie iedzīvotāji, tā arī paši pastnieki.

Dzimtas saknes Ukrainā, nežēlīga radu pieredze kara apstākļos un vecvecāku atstātais mantojums – tie ir tikai daži no iemesliem, kas iedzīvotājus Atašienē motivē piedalīties adījumu akcijā. "Latvijas pasts" un brīvprātīgās biedrības akciju atsākot trešo reizi un īpaši aicina ziedot pieaugušo izmēru zeķes, cimdus, šalles un cepures tieši karavīriem frontē.

"Man tas ir svarīgi, jo es esmu siltumā, drošībā, bet iedomājoties, kā ir tur, – tad gribas kaut kādu mazumiņu vismaz no sevis dot. 

Adījumi ir manas vecmammas, kuras pašas diemžēl vairs nav vairāk nekā gadu. Viņai pašai nezinot, viņa ir noziedojusi ļoti daudz adījumu tādam cēlam mērķim,"

sacīja Aiga Višņevska no Atašienes.

"Vislielāko devumu mums ir devusi Višņevsku ģimene. Vecmāmiņa kādreiz adot pat nezinādama ir ieadījusi tieši Ukrainas karoga krāsas. Ukrainas simbolu krāsas šajos cimdiņos," norādīja Atašienes Tautas nama vadītāja Vēsma Turkupole.

"Ir radi Hersonā, par kuriem es nezinu, nav nekādas informācijas. Viens radinieks ir nolaupīts. Sieva joprojām nes pārtiku, nes naudu un visu – izpirkumam, bet viņa pat nezina, vai viņas vīrs ir dzīvs vai nav," stāstīja Aina Lebedeva no Atašienes.

Iepriekšējā akcijā visā Latvijā saziedotas vairāk nekā piecas tonnas dažādu adījumu. Pagaidām vienīgās raizes sagādā pasta nodaļu slēgšana laukos. Piemēram, Atašienei tuvākās vietas, kur adījumus var nodot, ir Mežāre – 15 kilometru attālumā, un divreiz garāks ceļš jāmēro uz Jēkabpili vai Varakļāniem.

"Jau gadus divus trīs mūsu pasta nodaļa ir likvidēta, tuvākā pasta nodaļa ir Mežāre, bet mūsu pastnieks brauc uz Jēkabpili. Te ir vesela morzas ābece, ka tu nesaproti, kur kurā brīdī griezties,"

norādīja Turkupole.

No Atašienes uz Rēzeknes 4. pasta nodaļu Latgales reģionālā televīzija atvedusi vairākus simtus zeķu un cimdu – adījumu akcijai. Kopumā 101 pāris zeķu, 111 pirkstaiņu un teju 170 dūraiņu pāri Rēzeknē ir līdz šim lielākais saņemtais ziedojums. Ja adījumus pašu spēkiem nogādāt nav iespējas, iedzīvotāji var zvanīt klientu informācijas centram pa tālruņiem 27008001 un 67008001. Adījumus var nodot arī pastniekiem, kas ziedojumu bez maksas no mājām nogādās pasta nodaļā. 

"Cilvēki pat raksta un zeķītēs iekšā liek zīmītes un pieraksta savus novēlējumus. Mēs visi gribam, lai pasaulē būtu miers, lai nebūtu jāpiedzīvo kara briesmas. Pastnieces arī ada. Viena pastniece trīs pārus noadīja. Es personīgi tikai vienu pāri noadīju.

Kopā saliec, un jau smuka kastīte aizbrauc uz Rīgu. Tad jau tālāk ies uz Ukrainu," sacīja Rēzeknes 4. pasta nodaļas pārstāve Silvija Cakule.

Adījumus reģionālajās nodaļās pako reizi nedēļā un sūta biedrībām "Tavi draugi" un "Mēs Iecavai", kur brīvprātīgie tās šķiro un gatavo ceļam uz Ukrainu. Paredzēts, ka trešā adījumu akcija noslēgsies 17. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti