Ārpus Rīgas

Pēc restaurācijas svinīgi atklās Kuldīgas Veco rātsnamu

Ārpus Rīgas

Vidzemniekus rēķinus ar VID iedrošina kārtot elektroniski

Latgalē 50 miljonus eiro ieguldīs ceļu un degradētu teritoriju sakopšanai

Latgalē 50 miljonus eiro ieguldīs ceļu un degradētu teritoriju sakopšanai

Latgales ceļu un degradēto teritoriju programma dos stimulu sakārtot reģiona infrastruktūru, atzīst reģiona pašvaldību speciālisti. Patlaban ir apzinātas vairākas teritorijas, kam ir degradētas zonas statuss un iezīmēti ceļi, kas jāsaved kārtībā, lai privātajiem investoriem, uzņēmējiem Latgales reģions būtu pievilcīgs, kur attīstīt biznesu un radīt jaunas darba vietas.

Tie būs vairāku desmitu miljonu vērti projekti, kas tiks īstenoti ar Eiropas fondu atbalstu, pašvaldību līdzfinansējumu un uzņēmēju līdzdalību. Šobrīd kopējās idejas, ko novadā plānots īstenot, uzlabojot infrastruktūru,  sniedzas pāri par 50 miljoniem eiro, daudzi miljoni - tieši ceļu sakārtošanai.

23.martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) norisinājās pirmā Reģionālās attīstības koordinācijas padomes sēde. Runa bija par Latgales programmu un tiem projektiem, ko pašvaldības vēlas īstenot, lai mazinātu gan degradēto teritoriju daudzumu, gan savestu kārtībā ceļus.

Latgales plānošanas reģiona Komercdarbības konsultants Andris Kucins uzsver, ka līdzekļi, lai uzlabotu kaut vai ceļus reģionā, ir jāiegulda. Tas stimulēs uzņēmējus. To atzīst arī Daugavpils novada domes attīstības nodaļas vadītāja Vita Rūtiņa. Paredzēts, ka Daugavpils novadā degradētajām teritorijām un ceļiem plānots atvēlēt vairākus miljonus eiro.´

„Daugavpils novads piedalās ar trim projektu idejām – Kalkūnes pagasta Randenes ciemā plānots pārbūvēt bijušo skolas ēku un sakārtot infrastruktūru, lai varētu attīstīt vieglās rūpniecības ražotni. Sventē un Luknā plānots uzlabot publisko infrastruktūru, lai uzņēmēji varētu paplašināt savu darbību un radīt papildu darba vietas,” uzskaita Rūtiņa.

Tā Luknas ciemā darbojas viens no lielākajiem novada uzņēmumiem - cūkkopības komplekss „Latgales bekons”, kur ik dienas notiek transporta kustība, vedot gan barību, gan gaļas produkciju. Savukārt Sventes ciemā atrodas kokapstrādes uzņēmums „Eka paipalas”, kas plāno attīstīt ražošanu.

Plānots arī renovēt ceļa posmus, kas savieno degradētās teritorijas Laucesas, Tabores un daļēji Vecsalienas pagastā, stāsta Rūtiņa.

Arī Krāslavas novadam ir savi projekti, kas vērsti uz ceļu sakārtošanu, stāsta domes attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe. Plāni ir viens, bet realitāte vēl var mainīties, daudz kas atkarīgs no pašiem uzņēmējiem, to līdzdalības, viņa piebilst.

Paši uzņēmēji sarunās par saviem plāniem un iespējām līdzdarboties ir izvairīgi, jo attīstība prasa līdzekļus gan modernizācijai, gan jaunu darba vietu radīšanai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt