Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Brīvības piemineklis fotogrāfijās

Dienas ziņas

Lāčplēša diena. Ziņu speciālizlaidums

Lāčplēša diena – individuāli vai kopā ar tuviniekiem

Lāpu gājiena vietā Jēkabpilī kritušos karavīrus piemin ģimenes lokā

Saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem šajā gadā iedzīvotāji aicināti Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku pieminēt individuāli vai kopā ar tuviniekiem. Jēkabpilī izpaliks tradicionālais lāpu gājiens un Lāčplēša diena tiks atzīmēta tuvinieku lokā.

Pirms gada daudzviet Latvijā iedzīvotāji pulcējās gājienos un atceres pasākumos, arī Jēkabpilī vairāki simti ar degošām lāpām rokās devās uz pieminekli "Kritušiem par Tēviju", lai vienotos kopīgā atceres brīdī. Tradicionālajos Lāčplēša dienas pasākumos ik gadu piedalās arī Druvenieku ģimene, bet šogad, ņemot vērā situāciju valstī, mamma Dace un meita Ieva kritušos karavīrus godā, individuāli noliekot sveces piemiņas vietā.

"Pats svarīgākais ir iedegt gaismu šajā laikā, un tas ir tas, ko mēs darām gājienā kopā. Lai arī šogad mēs to nevaram darīt kopā, mēs varam katrs iedegt svecīti vai iedegtu lāpu nolikt sev pagalmā vai kādā vietā pilsētā un tādējādi nest šo gaismu it kā katrs atsevišķi, bet tomēr visi kopā," klāstīja jēkabpiliete Ieva Druveniece.

"Lāčplēša diena arī saistās ar to, ka ģimene vakarā pulcējamies pie galda, ēdam svētku kūku un pieminam cilvēkus, kas mums ir sarūpējuši Latviju, kas mums pašiem tagad ir jāaprūpē un jānotur," piebilda jēkabpiliete Dace Druveniece.

Dace Druveniece ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece, un diviem viņas audzēkņiem šogad bija paredzēts teikt uzrunas 11. novembra piemiņas pasākumā.

Jaunieši atzīst, ka ir nepierasti iztikt bez svētku pasākumiem, bet ir arī citi veidi, kā pavadīt Lāčplēša dienu.

"Šo vakaru es plānoju pavadīt kopā ar ģimeni, pārrunāt, kāpēc mēs atzīmējam šo dienu. Tā kā lāpu gājiens izkrīt, tad censties radīt šo lāpas uguntiņu savā sirdī un sajust to siltumu, to spēku un saprast, ka mēs esam latvieši, un lepoties ar to," sacīja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta prezidente Elizabete Vaidere.

"Svētku sajūta galu galā – tā ir jārada mums katram pašam mūsu sirdīs un mūsu ģimenes lokā.

Un tāpēc es domāju, ka svarīgi šogad būtu iedegt logā svecīti, aiziet uz kapiem apciemot savus senčus un padomāt arī par to, ka grūtības cilvēkiem bija gan tajā laikā, gan tagad.

Ja cilvēki toreiz nesalūza, kāpēc gan mums lūzt tagad?" vaicāja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolvents Andris Gailis.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, arī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu 18. novembrī iedzīvotāji aicināti atzīmēt ģimenes lokā, ievērojot pulcēšanās ierobežojumus un citus piesardzības pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt