Ārpus Rīgas

Arī zirgu audzētāji saskaras ar nepietiekamiem siena krājumiem

Ārpus Rīgas

Vidzemes uzņēmēji Salacgrīvā diskutē par samilzušajām darbaspēka problēmām

"Zemgales Ziņu" galvenā redaktore par Ozolnieku domes priekšsēdētāja interešu konfliktu

Laikraksts: Ozolnieku novadā vairāki iepirkumi no domes priekšsēdētāja uzņēmumiem

Ozolnieku novada domes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam, iespējams, ir vairāki interešu konflikti, pašvaldībai iepērkot pakalpojumus no Liepiņam piederošajiem uzņēmumiem, Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Pēc tam, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā tika publicēta ziņa par Liepiņam noteikto sodu par pašvaldības iepirkuma saņemšanu savam uzņēmumam, Ozolnieku novada domes deputāti pieprasījis no savas pašvaldības ziņas par maksājumiem uzņēmumiem, kuru daļas pieder domes priekšsēdētājam Dainim Liepiņam.

Deputātiem adresētajā atbildes vēstulē atklāts, piemēram, ka no 2017.gada marta līdz 2018.gada oktobrim Ozolnieku novada dome samaksājusi 5400 eiro par publisko slidošanu Liepiņam piederošajā SIA “G.R.B. Investīcijas”.

Savukārt 593 eiro samaksāts uzņēmumam “Intra serviss”, kur viens no īpašniekiem arī ir Liepiņš.

Vēstulē minēts arī 551 eiro maksājumu Liepiņu ģimenei piederošajai SIA “Villa Elizabete”. To pašvaldība atlīdzinājusi par ēdināšanas pakalpojumiem, kad novadā organizētas vairākas tikšanās ar Paralimpiskās komitejas pārstāvjiem.

Vēl, neminot summu, cik tas varētu būt izmaksājis pašvaldībai un devis ienākumus Liepiņa uzņēmumam, vēstulē norādīts, ka 2017.gada nogalē Ozolniekos viesojās norvēģu delegācija, kas izrādījis interesi par pašvaldību.

Minēts arī tas, ka Ozolnieku novada pašvaldībai ar SIA “Villa Elizabete” noslēgts sadarbības līgums par to, ka uzņēmums vienu nedēļu 2017.gada jūnijā izmitina un ēdina semināra 27 dalībniekus.

Iepriekš izskanējis, ka Liepiņam daļēji piederošajā SIA “Villa Elizabete” bez atklāta iepirkumu konkursa sniedz pakalpojumu pašvaldībai 234 eiro apmērā. Par to tad Liepiņam bija piemērots sods.

Tāpat KNAB publicēja informāciju par vēl vienu sodu Liepiņam, un šajā lietā sodīts arī agrākais Ozolnieku novada izpilddirektors Jānis Počs. Šis sods 120 eiro apmērā saistīts ar to, ka Ozolnieku novada domē pārkāpts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums un Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likums. 2017.gada jūlijā no darba Ozolnieku novada pašvaldībā ar 8000 eiro pabalstu, kas ievērojami pārsniedz likumā noteikto normu, pelnītā atpūtā tika aizvadīts ilggadējais Ozolnieku sporta centra vadītājs Rolands Baranovskis.

Šo pārkāpumu Liepiņš ir atzinis un sodu samaksājis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti