Laikraksts: Policija pārbauda Gailei izteiktos draudus par Okupācijas muzeja piebūves kritizēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Policija pārbauda arhitektei Zaigai Gailei un viņas ģimenei 2015.gada pēdējos mēnešos izteiktos draudus saistībā ar Okupācijas muzeja "Nākotnes nams" piebūves kritizēšanu, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Gailei trīs reizes vēstulēs esot izteikti draudi, un Valsts policija šajā sakarā sākusi izmeklēšanu, vēsta laikraksts.

Arhitekte laikrakstam pastāstīja, ka trīs vēstules sūtītas no Jelgavas. Vēstules bijušas anonīmas, ar nesalasāmu, uzšņāptu parakstu. Pēc Gailes domām, tās rakstījusi viena un tā pati persona: "Tur bija teikts, ka esmu liela valsts ienaidniece, nerunājot nemaz par manu ģimeni." Gaiļi nosaukti par "ļauniem cilvēkiem", un dots mājiens, ka ar viņiem var "kaut kas notikt".

Ekspremjera Māra Gaiļa dzīvesbiedre nešaubās, ka draudi izteikti saistībā ar Okupācijas muzeja piebūves lietu. 20.janvārī Rīgas pilsētas būvvalde atkal neizsniedza "Nākotnes nama" būvatļauju, aizbildinoties ar tehniskā risinājuma dokumentācijas nesaņemšanu. Savukārt Gaile zināma kā dedzīga arhitekta Gunāra Birkerta ieceres kritizētāja. Viņas ieskatā, aplami mēģināt lietā meklēt kādu politiku, jo pavērst visu tādā virzienā “ir ārkārtīgi ērti”: "Okupācijas muzejs ir svēta lieta, bet es gribu, lai tas ir tāds, ar kādu patiešām varētu lepoties. Jo šis projekts ir ārkārtīgi sliktas kvalitātes."

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis krimināllietas esamību ne noliedza, ne apstiprināja. Šādos gadījumos sniegt informāciju par notikušo vispirms esot cietušā, tas ir Gailes, ziņā. Tikmēr saistībā ar draudu vēstulēm uz Valsts policiju liecinieka statusā izsaukts Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels. Viņš apstiprināja, ka saņēmis pavēsti saistībā ar krimināllietu.

Kā ziņots, Latvijas Okupācijas muzeja piebūves projekta attīstītājiem jaunā būvniecības iecere būs no jauna jāsaskaņo visās attiecīgajās institūcijās, apliecināja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Pēc būvvaldes lēmuma atteikt būvatļaujas izsniegšanu pērn maijā iesniegtajai iecerei projekta attīstītājiem būvvaldē jāiesniedz jauna būvniecības iecere, skaidroja Žūka. Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs, paziņojot par būvvaldes lēmumu noraidīt muzeja piebūves ieceri, jau iepriekš žurnālistiem akcentēja, ka tā var būt tā pati Gunāra Birkerta ideja, kas koriģēta atbilstoši iepriekš saņemtajiem iebildumiem un aktuālajiem vizuālajiem risinājumiem.

Rīgas pilsētas būvvalde 20.janvārī pieņēmusi lēmumu noraidīt pērn maijā VNĪ iesniegto Latvijas Okupācijas muzeja piebūves ieceri, par kuru pilsētas galvenais arhitekts Gvido Princis izteica negatīvu atzinumu.

Būvvaldes vadītājs Vircavs žurnālistiem pastāstīja, ka būvvalde, tā arī nesaņemot precizētā projekta tehnisko risinājumu dokumentāciju, izvērtējusi iepriekš iesniegtos dokumentus un ieceri noraidījusi.

Kā ziņots, Kultūras ministrija, VNĪ un Latvijas Okupācijas muzeja biedrība pauž neizpratni un neapmierinātību saistībā ar Latvijas Okupācijas muzeja piebūves jeb Nākotnes nama projekta īstenošanas apturēšanu. Par konkrētiem tālākas rīcības soļiem projekta īstenotāji lems pēc iepazīšanās ar rakstisku Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma pamatojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti