Laikraksts: Belēvičam pielaidi valsts noslēpumam varētu liegt saites ar Abdulmuslimovu

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) veselības ministram Guntim Belēvičam (ZZS) pielaidi valsts noslēpumam varētu liegt viņa saišu dēļ ar specdienestu uzraudzībā nonākušo uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu, uzņēmumu „Rēzeknes gaļas kombināts” (RGK) un tā vadītāju Gunti Piteronoku. Par to trešdien raksta laikraksts „Diena”.

Avīze uzsver, ja Belēvičs neiegūst pielaidi, tad viņa palikšana amatā kļūst apšaubāma, savukārt progress politiskajā karjerā – neiespējams.

Pagājušajā nedēļā Belēvičs izsaukts uz klātienes interviju SAB, kas ministra tiesības iegūt pielaidi valsts noslēpumam izvērtē jau četrus mēnešus. SAB uzmanību pievērsusi Belēviča, Abdulmuslimova un Piteronoka sadarbība sociālajā kampaņā „Nepērc svešu!”, kopīga interese par medībām un naudas attiecībās nebalstīta abpusēja „izpalīdzēšana” uzņēmējdarbībā.

Belēvičs SAB ir parakstījies par ziņu neizpaušanu, tāpēc neatklāj, par ko iztaujāts birojā, norāda „Diena”.

Belēvičs ar Abdulmuslimovu un Piteronoku, kuru dzīvesbiedrēm saskaņā ar „Lursoft” datiem pieder attiecīgi 25% un 44% RGK kapitāldaļu, esot iepazinies tikai 2012. gadā vairāku pašmāju ražotāju finansētajā kampaņā, kur tika rosināt pirkt pašmāju ražojumus.

Viens no „Nepērc svešu!” vadītājiem Didzis Šmits laikrakstam stāstīja, ka kampaņas budžets bija ap 37 000 latu jeb 53 000 eiro un RGK devis proporcionālo lielāko ieguldījumu – vairāk nekā 8000 latus. Belēviču ģimenes zemnieku saimniecība „Zemitāni” devusi 2700 latu pirms nodokļu nomaksas. „Diena” akcentē, ka kampaņā publicitāti ieguva arī pats Belēvičs.

Ministrs laikrakstam uzsvēra, ka ar Abdulmuslimovu viņu, izņemot kampaņu, nekas nesaista. Tiesa, „Diena” pārliecinājusies, lai arī Spīķeros esošajā meža gaļas veikaliņā „[email protected]” uz desu iepakojuma rakstīts, ka tās ražotas „Zemitānos”, pirms pāris gadiem bijusi situācija, kad sabojājusies kūpinātava un viena brieža desu partija aizvesta kūpināšanai uz Piteronoka un Abdulmuslimova kontrolēto uzņēmumu.

Vaicāts par šo gadījumu, Belēvičs atcerējies, ka RGK izpalīdzējis bez maksas, jo „piestumt kūpinātavā vēl vienus desu ratiņus klāt – cik tad tas maksā?” Vēlāk viņš atsūtījis īsziņu: "RGK Pierīgā ir pelmeņu rūpnīca. Lai Piteronoks iztaisītu eksperimentālo brieža gaļas pelmeņu partiju, tiku viņam iedevis divu dambriežu kautķermeņus. Maksu par to neņēmu. Kad Piteronoks nokūpināja Zemitānu salami - arī viņš nepaņēma samaksu. Tā teikt - barters: gaļa pret kūpināšanu."

Vēstīts, ka iepriekšējā valdībā SAB liegums iegūt pielaidi valsts noslēpumam maksāja amatu toreizējai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti