Dienas ziņas

Svētku instalācijas rada neizpratni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Novērtē cilvēku darbu sabiedrības labā

Laikraksta «Druva» gada cilvēki: politiķis, zemniece un ārste

Laikraksta „Druva” aptaujā “Gada cilvēka” tituls piešķirts Cēsu novada domes priekšsēdētājam Jānim Rozenbergam kā jaunā stila politiķim.

Savukārt atzinību  guva zemniece Lāsma Dūmiņa, kas popularitāti iekaroja  diskusiju laikā par zāģēšanas ierobežojumiem Vecpiebalgas apkaimē.

Vecpiebalgas apkaimē, kas ir aizsargājamo ainavu apvidus, šī gada sākumā daudzi steidza zāģēt savus mežus, jo bija neziņā, kā savā īpašumā varēs saimniekot turpmāk.

Eksperti bija atraduši aizsargājamus biotopus, putnus un augus, līdz ar to tika strādāts pie dabas aizsardzības plāna, kas liegtu ierasto darbību. Vietējiem kopā ar pašvaldību gan izdevās panākt, ka vismaz pagaidām ierobežojumi netiek mainīti.

Saņemot laikraksta “Druvas” lasītāju atzinību, Vecpiebalgas zemniece Lāsma Dūmiņa gan uzsver, ka ne viena jau to panāca. Tas ir visu ieguldījums, vienmēr piesardzīgi izturoties pret dabas vērtībām.

“Mums bija trīspirkstu dzenis, kaimiņam bija krupis, bet mums tur tas gadiem viss ir audzis, un viss ir dzīvojis, un tur viņi arī būs un nekur nepaliks. Putns nav piesiets, puķe arī aug un pārsējas, viss notiek,” saka bioloģiskās zemnieku saimniecības “Akotiņi” saimniece Dūmiņa

Pārgaujas novada iedzīvotāji savukārt novērtējuši savas jauno ģimenes ārstes Iritas Stjades spēju pielāgoties jaunai videi un cilvēkiem.

Vien pirms pusotra gada viņa sāka strādāt Straupes pagastā, bet jau iemantojusi daudzu vietējo uzticību. Dakterīte gan atzīst, tas nav viegli. Ņemot vērā ieilgušās problēmas medicīnā, daudzi lauku iedzīvotāji vairs nelabprāt dodas uz izmeklējumiem, bet līdz ar to ir ielaistas kaites. Tā nu nākas lavierēt un rast kompromisu starp cilvēku veselību un valsts kvotām.

“Ir ļoti grūti būt labam ģimenes ārstam gan no valsts viedokļa, gan pacientu viedokļa, un reizēm ģimenes ārstam ir jāizvēlas, kurā pusē viņš vairāk nostāsies. Iespējams, es esmu nostājusies savu pacientu pusē,” atzīmēja Straupes pagasta ģimenes ārste Stjade.

Laikraksta “Druva” lasītāji gada cilvēku laureātus iesaka jau 19 gadus, un aizvien tiek saņemtas daudzas vēstules par savu novadnieku paveikto arī uzņēmējdarbībā, pedagoģijā un citās jomās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti