Laika apstākļu dēļ pirmdienas rītā bez elektrības vēl 2300 klienti

Pirmdienas rīta  krasu temperatūras svārstību un mitruma izraisīto elektrotīkla bojājumu dēļ bez elektrības bija 2300 klienti, liecina „Sadales tīkla” informācija.

Svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu  visā Latvijā reģistrēti elektroapgādes pārtraukumi vidējā sprieguma elektrotīklā, kurus izraisījušas krasas gaisa temperatūras svārstības un paaugstināts mitruma līmenis.

Svētdienas vakarā paaugstināts mitruma līmenis izraisīja vidējā sprieguma 20kV (kilovolti) elektrolīniju atslēgšanos, ietekmējot elektroapgādi aptuveni 5000 klientu Latvijas dienvidu, austrumu un ziemeļaustrumu daļā, tajā skaitā - Jelgavas, Skrundas, Līvānu, Daugavpils, Ikšķiles un Gulbenes novadā.

No gaisa temperatūras svārstībām un paaugstinātā mitruma noraso elektroapgādes tīkla izolatori, kas, savukārt, izsauc iekārtu pārklāšanos un elektroapgādes līniju atslēgšanos.

AS "Sadales tīkls" elektromontieru brigādes naktī strādāja pastiprinātā režīmā, lokalizējot bojājumus, organizējot pārslēgumus elektrotīklā, lai maksimāli jau nakts stundās atjaunotu elektroapgādi klientiem.

Pirmdienas rītā, plkst. 10 avārijas atslēgumu dēļ bez elektrības ir aptuveni 2300 AS "Sadales tīkls" klienti, no tiem Ventspils novadā - 692, Ludzas novadā - 396, Smiltenes novadā 387, Daugavpils novadā - 336 klienti un Jelgavas novadā 160 klienti.

Pirmdien situācija elektroapgādē būs mainīga, jo pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, Latvijā saglabāsies paaugstināts mitruma līmenis un visā Latvijas teritorijā iespējams lietus.

AS "Sadales tīkls" turpina novērst gaisa temperatūras svārstību un mitruma ietekmē izraisītos elektrotīkla bojājumus un pastiprināti seko situācijai elektrotīklā, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu operatīvu elektroapgādes atjaunošanu.

AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem elektroietaišu tuvumā un ziņot par bīstamām situācijām Klientu servisam pa diennakts bezmaksas tālruni 80200404.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti