Dienas ziņas

Iedzīvotāji baidās tikt apkrāpti

Dienas ziņas

Rīgas Zoodārzā atklāj lauvu mītni

Ja ne vairāk, tad vismaz pusi

Lai no Caunes drauga atpirktu kultūras namu, Jelgavas novada dome darījumu sadalīs daļās

Jelgavas novada domes pozīcijas deputāti nav atmetuši domu īstenot 2013.gadā pieņemto lēmumu par dārgu naudu atpirkt privātīpašumā esošo Lielvircavas kultūras namu, kurā mājvietu raduši deviņi pašdarbības kolektīvi. Šoreiz gan iecerēts pirkumu veikt pa daļām, tādējādi samazinot aizdevuma summu.

Jelgavas novada Lielvircavas kultūras nams ir uzņēmuma ''Lielvircavas agro'' īpašums, kuru pašvaldība vēlējās iegūt jau 2013. gadā. Gandrīz 570000 eiro vērtais darījums gan nenotika, jo netika piešķirts aizdevums Valsts kasē. Tagad jautājums par kultūras nama iegādi atkal aktualizēts, jo īpašnieks vēloties pārtraukt nomas līgumu.

„Mēs esam izanalizējuši šo  variantu pa šiem gadiem un nonākuši pie secinājuma, ka cita varianta nav. Nu ir - par kādiem pāris miljoniem uzbūvēt citu namu,”

norādīja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Zaļo un zemnieku savienība).

Opozīcijas deputāti gan uzskata, ka tas aktualizēts mākslīgi, un arī nepiekrīt, ka citu variantu nav. Turklāt darījuma summa joprojām ir tāda pati, vien tagad tiek spriests īpašumu iegādāties pa daļām, maksājot 280 000 eiro par pirmo stāvu, kura novērtējums ir vien ap 115 000.

"Pēc būtības šis darījums ne ar ko neatšķiras, un 2013.gadā Valsts kase skaidri un gaiši pateica, ka šādu darījumu veikt nevar. Blakus kultūras namam ir vēl viena izglītības ēka, kuru var izmantot arī pašdarbnieki, un domes spītība, ka vajag tieši to ēku ir neizprotama," uzskata Jelgavas novada domes deputāts Madars Lasmanis ("Vienotība").

Novada vadītājs gan bilst, ka skolā ir tikai sporta zāle, kas nav piemērota pašdarbnieku vajadzībām, turklāt tajā īstenotie Eiropas projekti uzliek par pienākumu to izmantot tikai izglītības vajadzībām, un arī pret darījumu neviens neesot iebildis: "Neviens nenoraidīja. Finanšu ministrija noraidīja tikai tāpēc, ka gada summa bija par lielu, bet šobrīd mēs to summu varam atļauties."

Finanšu ministrija e-pasta vēstulē norāda, ka Jelgavas novadam 2016.gadā maksimālā aizņēmuma summa ir 400 000 eiro, bet atgādina, ka pašvaldības pienākums ir pēc iespējas dārgāk pārdot un lētāk nopirkt. Līdz ar to Jelgavas novada domei pirms lēmuma pieņemšanas vispirms jārod pārliecība par minētā kultūras nama iegādes cenas atbilstību nekustamo īpašumu tirgus vērtībai.

Lēmumprojekts par Lielvircavas kultūras nama 1.stāva iegādi tiks skatīts  domes sēdē nākamajā nedēļā.

Ziņots, ka ēkas cenu īpašnieks nav gatavs samazināt. Iespējams, tā tiek noturēta tieši tāpēc, ka saimnieku Antipinu ar Jelgavas novada šefu Cauni vieno īpaša draudzība - Caune, kā pats publiski atzinis, apmedī Antipina laukus. Līdz šim novads Antipinam maksājis prāvu nomas maksu – vairāk nekā četrus eiro kvadrātmetrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti