Dienas ziņas

Digitalizē Kuldīgas novada muzeja vērtības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskas dome iegādāsies daļu parka teritorijas

Lai nepieļautu lielveikala būvniecību, Bauskas dome iegādāsies daļu parka teritorijas

Bauskas novada domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēmuši lēmumu izmantot pirmpirkuma tiesības un no privātuzņēmēja iegādāties daļu parka teritorijas. Šāds solis sperts tāpēc, lai saglabātu parku. Pašvaldībai neoficiāli zināms, ka jaunais īpašnieks zemes gabalā taisās būvēt komercplatību.

Zaļā zona pie Korfa muižas Bauskā jeb tā saucamais Korfa parks, pašvaldībai līdz šim piederējis tikai daļēji. Nepilnus 3000 kvadrātmetrus liela platība jau gandrīz 20 gadus ir uzņēmuma ''MGM'' īpašums, kas to savulaik kopā ar pašu muižas ēku atpircis no Finanšu ministrijas. Muižas ēkā izbūvēti dzīvokļi, bet zemes gabals pirms diviem gadiem izlikts pārdošanā. 

"Tā kā privātīpašniekiem, kuri iegādājās dzīvokļus, tik liela domājamā zemes daļa nebija vajadzīga, mēs viņu sadalījām divos zemes gabalos. Perspektīvā gribējām izbūvēt otru daudzdzīvokļu māju, bet paši kā pilsētnieki sapratām, ka parku īsti nevajadzētu aizbūvēt, un tā viņš mums stāvēja divdesmit gadus," stāstīja uzņēmuma ''MGM'' līdzīpašnieks Māris Freimanis.

Zemei atrasts pircējs. Tādēļ pašvaldība nolēmusi izmantot pirmpirkuma tiesības un zemes gabalu par nepilniem 22 000 eiro iegādāties savā īpašumā. Pašvaldības pārstāve Ieva Šomina portālu LSM.lv informēja, ka 23. septembrī zemes pircējs vērsās pašvaldībā ar iesniegumu, kurā, atbilstoši spēkā esošajai Latvijas Republikas likumdošanai, lūdz izskatīt jautājumu par Bauskas novada pašvaldības pirmpirkuma tiesību izmantošanu vai pirmpirkuma tiesību atteikumu attiecībā uz nekustamo īpašumu Salātu ielā 10A, Bauskā. Tika iesniegts arī jau sagatavots pirkšanas līgums Starp SIA "MGM" un zemes pircēju. 

"Par to, ko pircējs grasās darīt ar iegādāto īpašumu, pašvaldībai oficiālas informācijas nebija, tikai neoficiāla – tur taps komercbūve.

Lai nu kā, pašvaldība paredzot jaunajā teritorijas plānojumā minētajā vietā izmantošanas veidu – apstādījumu teritoriju, skaidri pauž savu nostāju, ka tur saredz tikai un vienīgi parka teritoriju, un situācijā, kad īpašums tiek pārdots, atstāt šo lietu nejaušības ziņā un cerēt, ka tur tomēr neviens neko nebūvēs, nebūtu bijis tas labākais risinājums," komentēja Šomina.

Lai gan interneta vidē izskanēja arī daudz iebildumu pret šādu nodokļu maksātāju naudas tērēšanu, klātienē uzrunātie iedzīvotāji šādu pašvaldības soli atzīst par pareizu.

"Pareizi dara. Lai paliek tas parks. Es biju bērns, un te bija toreiz bērnunams, bet parks jau bija, un lai viņš paliek," komentēja baušķenieks Anatolijs.

"Mums veikalu Bauskā pietiek. Te jau iedzīvotāji ātri izmirst, te būs tā kā mazā sūnu ciemā, tā kā veikali vairāk nav vajadzīgi," piebilda Dainis.

Lēmuma pieņemšanas steiga tiek skaidrota ar to, ka jaunajā plānojumā šajā vietā gan esot iezīmēta zaļā zona, bet tas vēl nav stājies spēkā. Neesot saņemts saskaņojums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, tāpēc vēl varot paspēt arī ko izbūvēt.

"2012. gadā šī teritorija tika noteikta kā publiskās apbūves teritorija. Un pašvaldībai visu laiku bija bažas, ka uzņēmējs šeit varētu uzcelt kādu lielveikalu. Zemes gabals ir pietiekoši liels, un, ja uzņēmējs būtu vēlējies, viņš būvvaldē būtu varējis to saskaņot," stāstīja Bauskas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova.

Firmas pārstāvis telefonsarunā nenoliedz, ka interese par zemes gabalu teju pilsētas centrā esot bijusi, bet, kurš un ko ar to vēlējies iesākt, gan nezinot.

Lai gan cena par zemes gabalu ir gandrīz uz pusi lielāka nekā tā kadastrālā vērtība, salīdzinot ar piedāvājumiem vienā no populārākajiem sludinājumu portāliem, to var uzskatīt par adekvātu. Likums pašvaldībām pirmpirkuma tiesības izmantot gan pieļauj vien tad, ja īpašums nepieciešams pašvaldības funkciju īstenošanai. Tas esot izpildīts, jo rekreācijas zonu izveide un uzturēšana esot viens no pašvaldības uzdevumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt