LAD: Atbalstu meliorācijas rekonstrukcijai prasa 10 reizes vairāk nekā piedāvāts

Lauksaimnieku pieprasījumus pēc atbalsta meliorācijas sistēmu rekonstrukcijai desmit reizes pārsniedz pieejamo finansējumu. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” norādīja Lauku atbalsta (LAD) dienesta direktore Anna Vītola-Helviga. Viņa gan piebilda, ka finansējums visiem šāda veida projektiem, kas būtu atbalstāmi, bet nav saņēmuši, būs.

„Šī gada sākumā bija daudzās programmās izsludināti konkursi, un mēs redzējām, ka ļoti liels pieprasījums bija pēc meliorāciju sistēmu rekonstrukcijas. Tā tiešām ir liela problēma. Uz meliorāciju mēs saņēmām ļoti lielu pieprasījumu – pieejamais finansējums tika pārsniegts gandrīz desmit reizes,” norādīja Vītola-Helviga.

LAD direktore arī skaidroja, ka meliorācija lauksaimniecībā ir ļoti būtiska un Latvijā šīs sistēmas ir vecas. Līdz ar to tiekot darīts viss, lai projekti, kas palikuši „zem svītras,” tomēr saņemtu atbalstu.

„Un tas tiks izdarīts. Ministrija jau ir iesniegusi grozījumus programmām Eiropas Komisijā, līdz ar to visiem tiem, kas pašlaik ir zem svītras un saņēmuši mūsu vēstules, jābūt nedaudz pacietīgiem un jāgaida. Finansējums visiem atbilstošiem projektiem būs,” solīja LAD direktore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti