Panorāma

Ķīna un ASV vienojas par sadarbību klimata jomā

Panorāma

Panorāma

Sveicieni no karavīriem ārzemēs

Lāčplēša dienā sirsnīgi Latvijas karavīru sveicieni no Irākas, Mali un Kosovas

Lāčplēša diena tiek atzīmēta arī tālu aiz Latvijas robežām. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri 11. novembrī aizdedza svecītes starptautisko operāciju bāzēs gan Eiropā, gan Āfrikā. Visi sūta siltus sveicienus svētkos.

Kurdistāna, Irāka
NBS Gaisu spēku kapteinis Sandis Irbe

Esmu Nacionālo bruņot spēku Gaisa spēku kapteinis Sandis Irbe. Operācijas “Inherent Resolve” ietvaros šobrīd atrodos bāzē Kurdistānas reģionā Irākā. Operācija tika uzsākta 2014. gadā ar mērķi sakaut “Islāma valsts” kaujiniekus Sīrijas un Afganistānas teritorijās. Šobrīd operācija ir fāzē, kur militārie padomnieki sniedz operacionālā līmeņa padomus, lai sagatavotu vietējos bruņotos spēkus tādā līmenī, lai viņi būtu gatavi patstāvīgi veikt kaujas ar ''Islāma valsts'' kaujiniekiem.

Arī atrodoties prom no dzimtenes, novembra svētku laikā nepazūd īpašā sajūta un gandarījums, ka Latvijas tautai ir iespēja dzīvot brīvā Latvijas valstī. Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju aizdegt svecīti un atcerēties kritušos Latvijas karavīrus, kas krita, lai mēs dzīvotu brīvā Latvijas valstī!

Katra karavīra prombūtne starptautiskās operācijās ir īpaši grūts laiks viņu ģimenēm. Tādēļ liels sveiciens manai sievai, bērniem. Paldies par sapratni un izturību!

Mali
NBS kapteine Zita Lavrinoviča

 

Es esmu kapteine Lavrinoviča. Šobrīd četru karavīru sastāvā pārstāvam Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus Eiropas Savienības apmācību misijā Mali. Šīs misijas galvenais uzdevums ir Mali bruņoto spēku karavīru apmācība. Kopā ar citiem Eiropas Savienības valstu pārstāvjiem gatavojam Mali armijas rotu operācijām valsts ziemeļu daļā.

Valsts svētkos es mums visiem novēlu neatkarīgi no tā, kur mēs atrodamies, vienmēr dzīvot ar Latviju sirdī. Visa nacionālā kontingenta vārdā sveicu jūs Lāčplēša dienā!

Bamako, Mali
NBS majors, operācijas “Minusma” vecākais virsnieks Vitālijs Škavronskis

Sveicināti no Rietumāfrikas, Mali, Bamako. Esmu Nacionālo bruņoto spēku karavīrs, majors Vitālijs Škavronskis. Šobrīd piedalos Apvienoto Nāciju Organizācijas daudzpusējā integrētajā stabilizācijas misijā Mali. Šīs misijas mērķis ir nodrošināt mieru un uzturēt mieru Mali valsts teritorijā, sniedzot atbalstu iedzīvotājiem Mali cīņā ar terorismu reģionā, nodrošināt cilvēktiesības un nostabilizēt ekonomisko situāciju valstī. Latvijas karavīri misijā “Minusma” piedalās kopš 2016. gada.

Izmantojot iespēju, vēlos sveikt Latvijas iedzīvotājus, kā arī Latvijas Televīzijas skatītājus Lāčplēša dienā, novēlot katram no mums būt savas valsts patriotam, pieminot un godinot šodien brīvības cīnītājus. Izmantojot iespēju, gribu nodot sveicienus maniem vecākiem, saviem tuviem cilvēkiem, manai meitai – mācies labi un esi paklausīga! Tētis tevi ļoti stipri mīl. Gods kalpot Latvijai!

Kosova
NBS pulkvežleitnants Armands Veters

Labvakar, Latvija! Sveicieni no Latvijas nacionālā kontingenta Kosovā! Mūsu visu 137 karavīru uzdevums ir nodrošināt mieru šeit, lai miers būtu mūsu mīļajā Latvijā. Mēs esam vislielākais Nacionālo bruņoto spēku kontingents ārpus Latvijas. Mūs valsts ir nodrošinājusi ar vislabāko ekipējumu un transportu, lai mēs kvalitatīvi varētu veikt savus uzdevumus, ko arī darām un godpilni nesam Latvijas vārdu Kosovā.

Vēlamies sveikt visus Latvijas iedzīvotājus, bet īpaši Latvijas karavīrus un zemessargus – gan bijušos, gan esošos, gan nākošos – Lāčplēša dienā. Īpaši sveicieni visiem, kas mūs gaida mājās.

Novēlu visiem patiešām nosvinēt šo vakaru! Un, godinot vēsturisko notikumu kaldinātājus, aizdegt piemiņas svecīti.

Savukārt mēs šodien atklājām jaunuzcelto Latvijas atpūtas telti, gan arī nobaudījām un turpinām baudīt Latvijas labumus. Lai visiem patiesi svinīgs un skaists šis vakars! Gods kalpot Latvijai!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt