Lāčplēša dienā pie Rīgas pils mūra aicina likt svecītes stikla ietvaros

Rūpējoties par vēsturiskā mantojuma saglabāšanu, pie Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra tiek uzstādīts tērauda aizsargsiets. Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” aicina iedzīvotājus saudzēt atjaunoto apkārtmūri un izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros.

“Valsts nekustamie īpašumi” informēja, ka pārvietojamais tērauda aizsargsiets veidots pēc arhitekta Pētera Blūma idejas, lai pasargātu Rīgas pils vēsturiskā apkārtmūra ķieģeļus no neatgriezeniskas termiskas bojāšanas, ko rada svecīšu izdedži un liesmu karstums.

Valsts nekustamo īpašumu vadītājs Ronalds NeimanisSintija Ambote
  Valsts nekustamo īpašumu vadītājs Ronalds Neimanis šogad iedzīvotājus aicina saudzēt atjaunoto apkārtmūri un izvēlēties svecītes, kas iepildītas stikla ietvaros, lai pasargātu atjaunoto pils akmens mūri no sakusušajiem un dabai nedraudzīgajiem plastmasas pārpalikumiem.

  Svecīšu novietošanai paredzētais aizsargsiets veidots no 175 posmiem, tās garums ir 184 metri, bet platums - viens metrs. Uz viena aizsargsieta posma iespējams izvietot 60 svecītes, kopumā visā sieta garumā iespējams novietot 10,5 tūkstošus svecīšu.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti