Lāčplēša dienā LTV - unikāla dokumentālā filma: par rezerves karavīriem kļūst arī 3 LTV žurnālisti

Lāčplēša dienā LTV ēterā būs skatāma unikālā dokumentālā filma “Iezīmētie”- tā stāsta par to, kā kļūst par karavīriem, un tapusi, trīs LTV žurnālistiem piedaloties apmācībās un kļūstot par Latvijas armijas rezerves karavīriem, kā arī dokumentējot šo procesu.

Krievijas agresija Ukrainā aizsardzības koncepciju likusi nopietni pārskatīt arī Latvijai, tādēļ šogad pirmo reizi vēsturē Nacionālie bruņotie spēki (NBS) uzsāka eksperimentālu intensīvās brīvprātīgo rezervistu apmācības kursu. Apgūt karavīra iemaņas pieteicās dažādu profesiju un vecumu cilvēki no visas Latvijas.

Ilgstoša prombūtne no tuvajiem, pastāvīga fizisko un morālo spēju robežu pārkāpšana, kas galu galā katram kļuva par dziļi personisku divkauju ar sevi.  Kāda ir karavīra darba neredzamā puse, to devās pārbaudīt trīs LTV Ziņu dienesta žurnālisti, informēja LTV. 

Mēneša laikā visi apguva kaujas iemaņas, šaušanas prasmes, topogrāfiju un orientēšanos. Vienu nedēļu topošie rezervisti dzīvoja mežā.

Žurnālisti, kuri piedalījās šajā kursā, vienlaikus visu procesu dokumentējot, nekādas atlaides apmācību procesā nesaņēma. 

Viss, sākot ar ierašanos Ādažu bāzē, beidzot ar brīvprātīgo dalību vērienīgajās militārajās mācībās “Namejs 2018”, tika fiksēts video ierakstos, tostarp arī pašu kursantu rokām.

Latvijas Televīzija ir pateicīga visiem rezervistiem, kuri sadarbojās un sniedza atbalstu žurnālistiem, radot patiesi unikālu saturu, un arī Aizsardzības ministrijai un NBS Kājinieku skolas instruktoriem Alūksnē, bez kuru pretimnākšanas un ieinteresētības projektu īstenot neizdotos. 

“Mēs esam dokumentējuši, kā ir kļūt par karavīru, par mūsu valsts aizstāvi. Tas ir patiess, neizpušķots, arī ļoti emocionāls un patriotisks stāsts,” atzīst LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne.

Filmas režisore Dace Slavinska daudz laika pavadīja kopā ar kursantiem un klātienē redzēja viņu pārtapšanu.

“Man šķiet, ka tur daudzi aizgāja tā - uzspēlēt kariņu, bet ārā viņi pilnīgi noteikti iznāca kā kareivji”, saka režisore.

LTV žurnālisti, kuri piedalījās apmācībās un kļuva par Latvijas armijas rezerves karavīriem, atzīst, ka šī kursa laikā viņiem pašiem zuduši daudzi stereotipi par armiju un iegūta milzu cieņa pret karavīra profesiju – novērtējot NBS karavīru un virsnieku pašaizliedzīgumu, motivāciju un spējas. Tieši viens no Ziņu dienesta žurnālistiem tika atzīts par labāko šajā kursā! 

Izmantojot šo apmācību laikā fiksētos materiālus, tapusi dokumentālā filma “Iezīmētie”, un tās pirmizrāde LTV1 ēterā būs vērojama 11. novembrī pl. 19.10.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti