Lāčplēša dienā izmēģinās Brīvības pieminekļa izgaismošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lāčplēša dienā pirmo reizi varēs vērot, kāds izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis. Ceturtdien sākusies būvprojekta detaļu izstrāde, un tās laikā pētītas Holandes liepu saknes. Projekta autori skaidro, tas vajadzīgs, lai precīzi zinātu, kur atradīsies seši garie masti ar prožektoriem, kas ļaus arī diennakts tumšajā laikā labi saskatīt Brīvības statuju un citus pieminekļa elementus. 

Arhitekts Austris Mailītis darbu veicējiem rāda vietas, kur plānots izvietot Brīvības pieminekļa izgaismošanas mastus. Tā kā alejās abās pusēs aug  ļoti senas Holandes liepas, ir precīzi jāizpēta, ciktāl stiepjas vēsturisko koku saknes un kurās vietās varēs atrasties prožektoru masti.

"Šodien notiek pētīšana. Joprojām tiek strādāts pie projekta. Tagad jau pie detalizēta projekta. Ir izstrādāta koncepcija un iesniegts tā saucamais minimālais projekts būvvaldē," pastāstīja arhitekts.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts ir eksprezidenta Valda Zatlera ideja. Šis piemineklis ir valsts brīvības simbols, kas reiz tapis par tautas ziedojumiem, un arī izgaismošanai sabiedrība līdz šim saziedojusi vairāk nekā 41 tūkstoti eiro. Covid-19 pandēmijas dēļ šogad vairāki pasākumi gan 11. novembrī, gan 18. novembrī nenotiks. Bet ir iecere iepriecināt rīdziniekus un pilsētas viesus, pirmo reizi izmēģinot, kā izskatīsies izgaismotais piemineklis.

"11. novembrī notiks šo gaismu izmēģināšana diennakts tumšajā laikā.

Cilvēki var nākt skatīties. Tiks izgaismots Brīvības tēls, obelisks un citas tēlu grupas. Šeit ir redzama fotogrāfija, kur Brīvības tēls ir augšā, tumsā. Tā ir dabiska fotogrāfija pagājušā gada novembrī," stāstīja Mailītis.

Bet otrā fotogrāfijā varam aplūkot, kā Brīvības statuja un pārējais komplekss izskatīsies ar ieslēgtiem prožektoriem.

"Tiešām es aicinātu cilvēkus nākt un baudīt, un arī izteikt pēc tam savu vērtējumu. Būsim priecīgi saņemt ziņas uz fonda adresi," uzsvēra Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāvis Oskars Zariņš.

Brīvības piemineklis ir vairāk nekā 42 metrus augsts, un tajā ietvertas 13 skulptūru grupas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti