Lāčplēša dienā arī ārpus Rīgas daudzviet pasākumi un lāpu gājieni

Līdzās Lāčplēša dienas pasākumiem galvaspilsētā 11. novembris tiks atzīmēts arī citās Latvijas pilsētās, tostarp Daugavpilī, Tukuma pusē, Kandavā, Liepājā, Jūrmalā, Kuldīgas novadā, Jelgavā, Rēzeknē, arī Valmierā.

 

Daugavpils

11. novembrī, godinot kritušos karavīrus, no plkst. 10 līdz 11.25 karavīru kapos un piemiņas vietās Daugavpilī – Garnizona kapos, Pareizticīgo kapos, Vecticībnieku kapos un Katoļu kapos – tiks nolikti ziedi, kā arī aizdegtas svecītes. Bet plkst. 12 notiks svinīgais piemiņas brīdis Latvijas armijas karavīru Brāļu kapos – Luterāņu kapsētā.

Plkst. 14 Daugavpils Novadpētniecības muzeja pagalmā notiks Valsts robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Īpaši tiek gaidīti pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi un jaunāko klašu skolēni.

Plkst. 15.00 Daugavpils cietokšņa dārzā pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājnieku pulka karavīriem notiks svinīgā ziedu nolikšana un tiks dots jaunsargu svinīgais solījums.

Tāpat 11. novembrī norisināsies Lāčplēša dienai veltītais lāpu gājiens no Daugavpils Universitātes līdz Vienības laukumam. Gājiena sākums paredzēts plkst. 17.

Plkst. 17.45 Vienības laukumā notiks Lāčplēša dienai veltīts grupas “Ducele” koncerts. Grupas sastāvā muzicē pieredzējuši mūziķi - Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Mārcis Kalniņš un daugavpilietis Artūrs Uškāns.

Tāpat Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 1. novembra līdz 2020. gada 2. februārim apskatāma izstāde “Par Latviju!”, kas veltīta Latvijas Neatkarības kara, Latvijas armijas un Valsts robežsardzes simtgadei. Izstādē apskatāmas Latvijas militāro struktūrvienību krūšu nozīmes no Leonarda Doņika privātkolekcijas un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma.

Tukuma puse

Lāčplēša diena ar lāpu gājienu atzīmēs arī Tukumā, Smārdē, Engurē, Lestenē,  Kandavā un Zantē, kā arī Jaunpilī un Viesatās.

Lestenē Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies jau svētdien, 10. novembrī. Pulksten 15.30 Tautas namā būs iespēja vērot koncertu ar Saldus tautas deju kolektīva “Kursa” piedalīšanos. Pulksten 17 būs lāpu gājiens no Tautas nama uz Brāļu kapiem, bet pulksten 17.15 - piemiņas brīdis kritušo karavīru piemiņai. Pēc pasākuma pulksten 18 atmiņu ugunskurs pie lapenes.

Tukuma pilsētā svētku pasākumi 11. novembrī iesāksies ar Zemessardzes 51. kājnieku bataljona militārās tehnikas un ieroču ekipējuma prezentāciju un paraugdemonstrējumiem Pauzera pļavās no pulksten 14 līdz 16. Pulksten 17.30 pulcēšanās lāpu gājienam laukumā pie Talsu ielas 4, savukārt ap pulksten 18 – pēc gājiena sāksies piemiņas brīdis Meža kapos pie “Strēlnieka” pieminekļa un svinīga piemiņas plākšņu atklāšana 1919. gadā Tukuma novadā kritušajiem un mirušajiem Baltijas landesvēra brīvprātīgajiem. 

Kandavā 11. novembra pasākumi sāksies pulksten 15 Kandavas novada muzejā, kur notiks tikšanās ar novadpētnieku Aldi Denčiku, atceroties un pieminot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus un Brīvības cīņu varoņus Albertu Zandmani, brāļus Pēteri un Voldemāru Ozolus. Pēc pasākuma muzejā pulksten 17 lāpu gājiens.

Pulksten 18 Lāčplēša dienas lāpu gājiens uz piemiņas vietu pie ozola norisināsies Zantē. Pulcēšanās pie skolas, līdzi ņemot svecītes vai lāpas. 

Smārdē 11. novembrī lāpu gājiens no Smārdes skolas sāksies pulksten 17.45 un virzīsies uz Smārdes Brāļu kapiem, kur notiks piemiņas brīdis. Tajā piedalīsies mācītājs Jānis Saulīte un pūtēju orķestris “Tukums”. 

Ar aicinājumu iedegt svecīti katrā logā, mājā un sētā Lāčplēša dienu, 11. novembri, aicina svinēt Engurē, kur pulksten 17 notiks lāpu gājiens no Engures vidusskolas. 

Jaunpilī visi tiek aicināti piedalīties Lāčplēša dienas gājienā “Gaismas ceļš” ar pulcēšanos pulksten 18 pie Jaunpils vidusskolas, savukārt Viesatās kopīgs lāpu gājies no Viesatu birzītes sāksies pulksten 17. 

Tumē Lāčplēša dienā norisināsies arī ikgadējais pasākums – Žaņa Katlapa balvas pasniegšana. Šī gada laureāti ir aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš. 

Liepāja

Liepājā 11. novembrī Jāņa Čakstes laukumā pulksten 17 svētku noskaņu uzburs dzīvā uguns, sirdij tuvas melodijas un īpaši veidots sajūtu stāstījums par simt gadus seniem notikumiem.  Pasākumā piedalīsies gan Liepājas jaunie mākslinieki, gan jau pieredzējuši mūziķi, Liepājas Universitātes Tautas deju kolektīva “Banga” un vidējās paaudzes deju kolektīva "Bandzenieki" dalībnieki un Liepājas Bērnu un jauniešu centra jauniešu kora "Reverberācija" vīru grupa diriģenta Andra Mockus vadībā.

No pulksten 17.30 visi interesenti aicināti stāties lāpu gājienam, lai pulksten 18 svinīgā solī no Jāņa Čakstes laukuma dotos uz Ziemeļu kapiem. Ap pulksten 18.45 piemiņas brīdī Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa klātesošos uzrunās kapelāns, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kā arī Liepājas pilsētas domes vadība. Pasākumā uzstāsies jaunā vokāliste Elizabete Katrīna Elere un mūziķi.

Lāpu gājiens Liepājā.

Jūrmala

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Jūrmalā 11. novembrī sāksies plkst. 16 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc svētbrīža notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Plkst. 17.30, izgaismojot novembra krēslu, jūrmalnieki dosies lāpu gājienā no Raiņa ielas (pretī Slokas pamatskolai) līdz kapteiņa Paula Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur plkst. 18 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem. Muzikālu priekšnesumu programmā “Zeme labā un svētā” sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns. Piemiņas pasākuma noslēgumā varēs sasildīties pie ugunskura un tases karstas tējas.

Pieminot brīvības cīnītājus, notiks arī lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām Ķemeros, tas sāksies plkst. 17 no Ķemeru bibliotēkas.

Jūrmalā izšķirīgas atbrīvošanas cīņas norisinājušās Slokā, Kauguros un Ķemeros.

Lāčplēša diena Jūrmalā.

Kuldīgas novads

Kuldīgā Lāčplēša dienas pasākumi sāksies ar Nacionālo bruņoto spēku, NATO kaujas grupas un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību ekipējuma un tehnikas prezentāciju Pilsētas laukumā no 12 līdz 15. Savukārt plkst. 13 ikviens aicināts uz piemiņas brīdi brīvības cīnītājiem Annas kapos.  

Plkst. 18 Pilsētas laukumā sāksies militārā parāde. Īpaši svinīgu noskaņu radīs karogu aleja. Par muzikālo noformējumu pasākumā gādās Jūras spēku orķestris.

Pēc parādes zemessargi dosies lāpu gājienā, aicinot pievienoties arī iedzīvotājus. Lāpu iedegšana un gājiena sākums paredzēts Rātslaukumā pēc militārās parādes. Gājiena maršruts šogad vedīs no Rātslaukuma pa Baznīcas, Kalna un Mucenieku ielu līdz Sv. Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Sv. Annas baznīcā plkst. 19 Lāčplēša dienas koncertā ar patriotisku un sirdij tuvu un pazīstamu dziesmu programmu uzstāsies Babītes novada jauktais koris “Maska'' diriģenta Jāņa Ozola vadībā. “Maska” ir viens no labākajiem Latvijas amatierkoriem. Koris šogad ieguva 2. vietu starptautiskajā konkursā “Eurovision Choir 2019” Gēteborgā, Zviedrijā. Koncerta laikā paredzēta Kurzemes divīzijas 1. Liepājas kājnieku pulka atjaunotā karoga svinīgā iesvētīšana. Ieeja koncertā – bez maksas.

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

Plkst. 13 Kabiles saieta namā “Sencis” – Lāčplēša dienas ietvaros sadarbībā ar Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolu radošā darbnīca “Sveiciens Bermontiādei”.

Laidos plkst. 16.45 – lāpu gājiens no Laidu muižas uz “Bitīti”. 17 pie “Bitītes” – Lāčplēša dienai veltīts atceres pasākums “Nesīsim gaismu Latvijai”. Piedalīsies sieviešu vokālais ansamblis “Vēja ziedi”, vadītāja Dagnija Šteinberga.

Plkst. 17.30 pie Padures pārvaldes ēkas – Lāčplēša dienas pasākums. Padures pagasta iedzīvotāji aicināti veidot gaismas ceļu no svecēm. Būs patriotiska mūzika un stāsti no vēstures notikumiem. Cienās ar siltu tēju un pīrāgiem.

Vārmē plānots lāpu gājiens un atceres brīdis “Kur  divi gaismas ceļi satiekas”.  Plkst.17 lāpu gājiens no Vārmes pamatskolas un pagasta pārvaldes dosies uz parku “Aizupītes”, kur 17.30 notiks muzikāls atceres brīdis ar dalībniekiem no grupas “Trejasmens”. Gājienā lūgums ņemt līdzi lāpas, ikviens aicināts gājēju takas malā nolikt svecītes, lai izgaismotu gaismas ceļu.

Jelgava

Pulksten 14 pie Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja tiks atklātas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās piemiņas plāksnes "Par Latviju! Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi", kā arī grāmatas "Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri - Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi" atvēršana muzejā.

No pulksten 16.30 pulcēšanās uz tradicionālo Lāčplēša dienas lāpu gājienu Pulkveža O.Kalpaka ielā pie Ozolskvēra, gājiena sākums pulksten 17. Dalībnieki aicināti ņemt līdzi lāpas, kā arī pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanās lentītes. Gājiena noslēgumā ap pulksten 17.45 Stacijas parkā pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem norisināsies piemiņas brīdis un koncerts, kurā uzstāsies Aija Vītoliņa, Ģirts Alsters un koris "Balti".

Gājiena maršruts: Pulkveža O. Kalpaka iela – Lielā iela – Pasta iela – Stacijas iela – piemineklis Jelgavas atbrīvotājiem.

Rēzekne

Rēzeknē plkst.12 plānota vēstures mirkļu pietura “Ņem, Tēvzeme, tavs esmu viss!”. 9. Rēzeknes kājnieku pulkam – 100! Latgales Kultūrvēstures muzejā.

Plkst. 13.30 Zemessardzes 32. kājnieku bataljona zvēresta došanas ceremonija pie pieminekļa “Latgales kongresam 100”. 14.30 ziedu nolikšana un piemiņas brīdis Miera ielas kapos pie obeliska Brīvības cīņās kritušajiem karavīriem. Plkst. 15 paredzēts aizlūgums par karavīriem Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē.

Plkst.16 Lāpu gājiens: Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāle – Latgales iela – Atbrīvošanas aleja – piemineklis “Vienoti Latvijai”. Ikviens dalībnieks aicināts līdzi lāpas un svecītes, no kurām pie pieminekļa veidos gaismas rakstus.

Plkst. 16.40 svinību saiets “Par Latviju” pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Uzrunas, muzikāli priekšnesumi, salūta zalves, godinot Latvijas brīvības cīnītājus un svinot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb Bermonta karaspēku. Lauka virtuve ar putru un tēju.

Valmiera

Valmierā 11. novembrī plkst.17.30 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā notiks Lāčplēša dienas aizlūgums par brīvības cīņās kritušajiem. 

Plkst.18 no Valmieras Rātslaukuma līdz pilsētas Centra kapiem notiks lāpu gājiens, kas noslēgsies ar piemiņas brīdi plkst.18.30.

Plkst.19.30 Valmieras Kultūras centrā ikviens aicināts uz Lāčplēša dienai veltīto koncertu “Roks. Mīlestība. Brīvība”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt