Labragā turpinās stāvkrasta nogruvumi – šoreiz jūrā nonāk daļa meža

Daudz lielāks un bīstamāks nekā janvāra sākumā Labraga ciema stāvkrasta nogruvums šonedēļ atkal nepatīkami pārsteidzis atpūtas centru „Imantas”. Tur naktī no 3. uz 4. februāri mierīgos laika apstākļos nobrucis stāvkrasts ar daļu meža aptuveni 100 metru garumā un 20 metru platumā. Nogruvums ir bīstams, tāpēc Jūrkalnes pagasta pārvalde jūras krastā ir novilkusi brīdinājuma lentu, lai interesenti, kuri mēdz apmeklēt šo vietu, neriskētu ar savu  dzīvību.

Labragā turpinās stāvkrasta nogruvumi – šoreiz jūrā nonāk daļa mežaInga Ozola

Atpūtas vietas „Imantas” pārvaldnieks Ingus Antonovičs stāsta par gaidāmo vētru. No celiņa, kas reiz veda gar krastu un apaugušo priežu aleju, drīz vairs nekas nebūs palicis pāri.  Kaut arī krasta erozija Labraga ciemā iepretim atpūtas centram „Imantas” notiek jau vairākus gadus, šis nogruvums nav salīdzināms ar to, kas tika piedzīvots 1. janvārī.

Atpūtas vietas „Imantas” pārvaldnieks Ingus Antanovičs

„Šoziem vispār pludmales principā nav, visu laiku jūra līdz krastam. Tas arī veicina krasta izskalošanu. Šis gan nobruka pilnīgi mierīgā laikā, kad nebija ne vēja, ne viļņu. Viss ir salijis, mitrs, apakša ir viļņu izskalota, acīmredzot bija pienācis laiks viņam nokrist. Es ceru, ka tur neviena nebija,” saka Ingus Antonovičs.

Viņš stāsta, ka nogruvumi notikuši tieši nakts laikā: „Arī 1. janvārī atnācu no rīta un ieraudzīju nobrukumu, tas gan nebija tik liels. Šis arī notika pa nakti no 3. uz 4. februāri.”

Atpūtas centra „Imantas” ugunskuru vietas, soliņi ar skatu uz jūru, koka tualešu būdiņas katru gadu atkāpjas, arī pašlaik viena atrodas tieši blakus nogruvumam. Ainava kārtējo reizi mainījusies, turklāt šoreiz ir zaudēts liels meža posms.

„Būdiņa, paldies dievam, ir vēl joprojām ir krastā. Palikuši daži metri. Trepes gan ir pa daļām, zīme mētājas lejā, trepes līdz pat jūrai pa to nogruvumu. Koki nogruvuši ļoti daudz lejā, žēluma kalngals, protams… Daba ir daba, nobrukumu noskalos viļņi, kokus cilvēki sazāģēs malkā, kad varēs tikt krastā. Krasts brūk, pludmales nav, viss nobrukums ir nosedzis pludmali,” stāsta Antonovičs. Stāvkrasta mala ir ļoti bīstama.

Turklāt jāņem vērā, ka nogruvums noticis tieši mierīgā laikā. Šoreiz te nebūt nav vainoja vētra, bet gan lietainie  laika apstākļi un ziema bez sala, spriež Jūrkalnes pagasta pārvaldnieks Guntars Reķis.

„Cilvēkiem ir jāuzmanās, jo, redzot “Facebook” un citur, interesenti tur noteikti dosies. Nāk sestdiena un svētdiena, ir skaidrs, ka cilvēki brauks uz Jūrkalni. Šobrīd tur ir novilkta norobežojoša lenta un ir izliktas brīdinājuma zīmes,” saka Reķis.

Tagad visa nogruvuma teritorijā plīvo sarkanbalta ierobežojoša lenta. Apzinoties, ka šajā vietā nogruvumi notiek regulāri, lai par tiem brīdinātu cilvēkus, jau iepriekš drošā attālumā uzstādītas brīdinājuma zīmes angļu valodā.  Šo vietu Labraga ciema stāvkrastā iecienījuši ne mazums ārvalstu tūristu ar treileriem. Viņu atpūtas vietas jau pazūd no zemes virsas un atkāpjas tuvāk iekšzemē.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti