Dienas ziņas

Skaistākā lauku saimniecība 2016 – «Amatnieki-Riekstiņi»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labo darbu nedēļa Nīkrācē

Labo darbu nedēļā Nīkrāces skolēni palīdz sakopt vientuļas sirmgalves sētu

Šonedēļ ne vienā vien vietā Latvijā notiek Labo darbu nedēļa, kas ir labdarības organizācijas „Palīdzēsim.lv” rīkota akcija, kurā ikviens tiek aicināts palīdzēt līdzcilvēkiem.

Šai akcijai atsaukusies arī Skrundas novada Nīkrāces pamatskola.

Trešdien, 19.oktobrī, skolēnu grupiņa devās palīdzēt kādai sirmgalvei tikt galā ar daudzajām rudens lapām sētas pagalmā.

Paņēmusi grābekļus, viena no skolēnu grupiņām sēstas „busiņā”, lai dotos palīdzēt sagrābt lapas. Viņu ceļš ved uz pagasta attālajām Vērpju mājām, kur mīt vientuļa sirmgalve Rasmas kundze.

Pagalmā visus sagaida viņas sociālā aprūpētāja Mirdza un suns Dadzis, kurš nespēj slēpt savu sajūsmu par daudzajiem ciemiņiem. Labo darbu nedēļas laikā šī sēta tiekot sakopta vienmēr. Palīgus te atved pagasta sociālā darbiniece.

„Viņai vienmēr vide bija sakārtota. Kad pasliktinājās redze, gribējām palīdzēt,” paskaidro sociālā darbiniece Santa Knopkena.

Skolēni atzīst, ka ikdienā mājās palīdz ar dažādiem darbiņiem – piemēram, pieskatīt jaunākos māsas vai brāļus, ienest malku, nomazgāt traukus, tomēr šī esot, kā Dāvis saka, – „lieliskāka reize”. „Jo šeit ir iespēja palīdzēt veciem cilvēkiem,” paskaidro 4.klases skolnieka Dāvis Šimiens.

Labo darbu nedēļā piedalījās visi Nīkrāces pamatskolas bērni, kuru ir vairāk nekā 50. Citi sakopa pagasta apskates objektus, citi lasīja ozolzīles, kuras pēc tam nonāks Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Direktore atzīst, ka pirms labo darbu veikšanas daudz runāts ar bērniem par labo darbu būtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti