Labklājības ministrija rosina apvienot valsts sociālās aprūpes centrus «Vidzeme» un «Zemgale»

Labklājības ministrija ar šā gada 1. jūliju rosina reorganizēt valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) "Vidzeme", pievienojot to VSAC "Zemgale", kā arī izvērtējot atsevišķu darbinieku darbu apjomus un pienākumus, informēja Labklājības ministrijā (LM).

Pašlaik VSAC “Vidzeme” pakalpojumu saņem 652 klienti un nodarbināti 378 darbinieki, bet VSAC “Zemgale” pakalpojumu saņem 749 klienti un nodarbināti 464 darbinieki. Reorganizācijas ietvaros paredzēta administrāciju apvienošana. Pēc apvienošanas tiks izvērtēts atsevišķu darbinieku veicamo darbu apjoms un pienākumi, norāda LM.

Ministrija norāda, ka tās padotībā atrodas pieci valsts sociālās aprūpes centri – “Rīga” ar sešām filiālēm, “Kurzeme” ar sešām filiālēm, “Zemgale” ar piecām filiālēm, “Latgale” ar piecām filiālēm un “Vidzeme” ar trīs filiālēm. Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – “Rīga”, “Kurzeme”, “Zemgale” un “Latgale”, samazināsies darbinieku skaits.

"Tā rezultātā valsts pārvaldē lietderīgāk tiktu izmantoti finanšu resursi un iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvākus pakalpojumus. Tādu pašu efektu var panākt arī ar mazo iestāžu darbības revīziju. Tādējādi būtu iespējams nodrošināt visefektīvāko institucionālās pārvaldības modeli, būtiski ietaupīt līdzekļus un padarīt iestādes darbu vienkāršāku un saprotamāku sabiedrībai," norāda LM.

Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") tikmēr pauda, ka valsts pārvaldes iestāžu un ierēdņu skaita samazināšana ir ne tikai valsts reformu plāna uzdevums, bet arī partijas "KPV.LV" viens no pamata uzstādījumiem partijas priekšvēlēšanu programmā.

Ministru kabineta rīkojuma “Par valsts sociālās aprūpes centra “Vidzeme” reorganizāciju  un pievienošanu valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale” projekts nodots sabiedriskajai apspriešanai. Labklājības nozarē pērn samazinātas 133 darbavietas un iesāktais darbs pie publiskā sektora samazināšanas turpinās, norāda LM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti