Dienas ziņas

Pētījums: Latvijā cīņa ar korupciju stagnē

Dienas ziņas

Jēkabpils mērs A. Kraps atkāpjas un aptur darbību partijā

R. Petraviča uz laiku noliks Saeimas deputātes mandātu

Labklājības ministre Petraviča noliek Saeimas deputātes mandātu

Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") pieņēmusi lēmumu uz ministres pienākumu pildīšanas laiku nolikt Saeimas deputātes mandātu. Ministri uz šādu soli mudināja gan pašas pārstāvētās partijas valde, gan Saeimas frakcija. Tā kā līdz šim ministre bija noraidījusi priekšlikumus izvēlēties tikai vienu amatu, opozīcijas deputāti sagatavojuši likuma grozījumus, kas turpmāk liegtu ministra un deputāta amata savienošanu.   

Divus gadus kopš kļūšanas par Saeimas deputāti un labklājības ministri Petraviča savienoja abus amatus, taču tagad nolēmusi veltīt spēkus tikai vienam. Ministre paziņojumā medijiem norādīja, ka Saeimas prezidijam jau ir nosūtījusi iesniegumu par Saeimas deputātes mandāta nolikšanu uz ministres pienākumu pildīšanas laiku.

Lieto “Telegram” Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais ✍️

 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

"Šis nekad nav bijis ambīciju jautājums, bet gan vienmēr esmu iestājusies par partijas un frakcijas stabilitāti, jo tā ietekmē arī mūsu visu ministru darbu valdībā. Būdama deputāte, esmu labāk spējusi aizstāvēt savas nozares, ministrijas, valdības un citu ministru darbu Saeimā," skaidroja Petraviča.

Saeimas deputāti bija pirmie, kuri ceturtdien, 28. janvārī, iesniedza likuma grozījumus, bet dažas stundas vēlāk sekoja Petravičas paziņojums par mandāta nolikšanu. Viņa noliedza, ka amatu atstāj tikai tāpēc, ka tapuši likuma grozījumi.

Ministre šādu lēmumu apsvērusi jau pērnā gada decembrī, pieņemoties spēkā pandēmijai. Sarunā ar LTV ministre atzina, ka saņēmusi arī ģimenes atbalstu. 

"Ņemot vērā, ka partijas vadības jautājuma sakārtošanās ir ieilgusi, esmu nolēmusi negaidīt jaunu partijas valdes iecelšanu un situācijas noregulēšanos, bet koncentrēties ministres pienākumiem šajā nozīmīgajā laikā. Vienlaikus vakar frakcijā mēs pieņēmām svarīgu lēmumu - nepakļauties valdes ultimātam attiecībā par partnerību koalīcijā, bet palikt uzticīgi līdzšinējam kursam un valdības stabilitātei. Tas man bija izšķirošais faktors sava lēmuma pieņemšanai," teica Petraviča.

Labklājības ministre Ramona Petraviča
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Viņa atzina, ka patlaban visa enerģija ir jākoncentrē uz to, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā. "Tas šobrīd ir mūsu, visas valdības uzdevums numur viens."

Noliekot Saeimas deputātes mandātu, Petraviča vairs nevarēs saņemt kompensācijas par dzīvojamās telpas īres un transporta izdevumiem, par ko kopš 2018. gada politiķe saņēmusi nepilnus 17 000 eiro.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā iezīmējušās domstarpības starp "KPV LV" valdi no vienas puses un vismaz daļu valstī pie varas esošajiem "KPV LV" politiķiem. "KPV LV" valde arī  paziņojusi, ka atsauc parakstu no koalīcijas līguma. Tas nozīmē valdības atstāšanu. Savukārt "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs pauda, ka šāds lēmums nav frakcijas dienas kārtībā. 

Tāpat "KPV LV" valde norādījusi, ka aicina labklājības ministri, Saeimas deputāti Petraviču izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai Covid-19 krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas (LM) vadīšanai. 

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos. Premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) vērsās Valsts kontrolē ar aicinājumu revīzijā pārbaudīt, vai LM ir izdarījusi visu iespējamo Covid-19 izplatības ierobežošanā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti