Labklājības ministra amata kandidāte vēlas atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem

Labklājības ministra amata kandidāte Ieva Krapāne ("KPV LV") vēlas atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.

Pēc sarunas ar premjerministra amatam nominēto Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") "KPV LV" ministra amata kandidāti - Krapāne un iekšlietu ministra amata kandidāts Sandis Ģirgens - žurnālistiem uzsvēra, ka viņu pieredzes trūkums politikā nekaitēs darba kvalitātei.

Ģirgens norādīja, ka vairāk nekā 20 gadus strādājis tieslietu sistēmā. Viņaprāt, nevajadzētu baidīties, ka ministra amatu ieņem advokāts, kurš ir vidutājs starp tiesu, prokuratūru, policiju un cilvēkiem. Pēc Ģirgena domām, viņa pieredze tieši būs ļoti noderīga.

Krapāne savukārt uzsvēra, ka "ministrs ir tik spēcīgs, cik spēcīga ir viņa komanda". Viņa tic, ka ar komandas palīdzību visiem jaunajiem ministriem izdosies labi paveikt savus pienākumus.

Vaicāta par prioritātēm labklājības jomā, Krapāne izcēla ģimenes un bērnus, kā arī vecos ļaudis. Viņa uzsvēra, ka vēlētos atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.

Ģirgens norādīja, ka iekšlietu jomā svarīgi īstenot "Moneyval" rekomendācijas cīņā ar ekonomiskajiem noziegumiem, korupciju. Topošajam ministram ir nozīmīgi, lai viņa padotībā esošās iestādes strādātu efektīvi, nevis imitētu darbu. Vēl viņš vēlas pārskatīt resursus, lai līdzekļi "tiek pārvirzīti tur, kur tie ir vajadzīgi".

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 7. janvārī, nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti