Labklājības ministra amata kandidāte vēlas atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem

Labklājības ministra amata kandidāte Ieva Krapāne ("KPV LV") vēlas atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.

Pēc sarunas ar premjerministra amatam nominēto Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") "KPV LV" ministra amata kandidāti - Krapāne un iekšlietu ministra amata kandidāts Sandis Ģirgens - žurnālistiem uzsvēra, ka viņu pieredzes trūkums politikā nekaitēs darba kvalitātei.

Ģirgens norādīja, ka vairāk nekā 20 gadus strādājis tieslietu sistēmā. Viņaprāt, nevajadzētu baidīties, ka ministra amatu ieņem advokāts, kurš ir vidutājs starp tiesu, prokuratūru, policiju un cilvēkiem. Pēc Ģirgena domām, viņa pieredze tieši būs ļoti noderīga.

Krapāne savukārt uzsvēra, ka "ministrs ir tik spēcīgs, cik spēcīga ir viņa komanda". Viņa tic, ka ar komandas palīdzību visiem jaunajiem ministriem izdosies labi paveikt savus pienākumus.

Vaicāta par prioritātēm labklājības jomā, Krapāne izcēla ģimenes un bērnus, kā arī vecos ļaudis. Viņa uzsvēra, ka vēlētos atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem.

Ģirgens norādīja, ka iekšlietu jomā svarīgi īstenot "Moneyval" rekomendācijas cīņā ar ekonomiskajiem noziegumiem, korupciju. Topošajam ministram ir nozīmīgi, lai viņa padotībā esošās iestādes strādātu efektīvi, nevis imitētu darbu. Vēl viņš vēlas pārskatīt resursus, lai līdzekļi "tiek pārvirzīti tur, kur tie ir vajadzīgi".

KONTEKSTS:

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien, 7. janvārī, nominēja Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš gatavs valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Kariņš.

9 komentāri
Anonīms lietotājs 17949
Vai tad Krapāne neatkāpās no savas kandidatūras?
Gina Pavelskopfa ( ex - Zaķe )
Tas būtu apsveicami,ja to realizētu dzīvē. Atceros-LPSR laikos pensionāriem nebija jāmaksā NĪN. Lai Krapānes kundzei izdodas to realizēt.
Džordžs Bārens
Šis ir populisma virsraksts. Visas "pilis" pārrakstīs uz saviem vecākiem, pensionāriem. Kāpēc nevar piemērot atbilstošu nodokli savrūpmājām?
Anonīms lietotājs 22614
Blēņas. Ja pensionāri nevarēs pierādīt, ka "pili" uzcēluši par saviem likumīgi gūtajiem ienākumiem, tad nevajadzētu piešķirt nodokļu atlaidi. Lai bērni maksā nodokli, tāpat kā uzcēla to māju.
Anonīms lietotājs 26816
Paldies Krapānes kundzei, ka viņa aoņēmusies likvidēt vēsturisko netaisnību, ka padomju laikā strādājušie pēc Viņķeles izteikumiem nesastāda valsti. Pēc Viņķeles izteikumiem un darba rezultātiem iznāk, ka pensionārus jākiek rindās bedrēs un jāaplej ar benzīnu aizdedzinot sērkociņu kā fašisma laikā. Krapānes kundze vienīgā saorot, ka arī parastos cilvēkus taisnīgi jāuzskata par tādiem pašiem kā citus. Paldies Krapānes kundzei, ka nepraktizē pafomju laika metodi, kādu izmzntoja skolās. Tikai trūcīgo ģimeņu bērniem pirka apavus par valsts naudu, bet bija arī sekmīgie skolēni, kas labi un ļoti labi mācījās, bet viņiem bija kuroes ar nošķiebtiem papēžiem, jo tāpat pietrūka naudas.
Anonīms lietotājs 30160
Šādiem virsrakstiem vajadzētu arī statistiku. Citādāk izklausās pēc tukšas salmu kulšanas un sāk atgādināt Delfus. Pieņemot, ka šī tiešām kādam ir problēma, un būtu jārisina (Vēlas atcelt nekustamā īpašuma nodokli pensionāriem). Kuram tieši šīs izmaiņas palīdzēs? Vai tiešām ir tik daudz pensionāru, kuriem NIN ir lielākā problēma no visām iespējamām? Man šis pasākums izskatās pēc iespējas izvairīties no nodokļu maksāšanas tiem, kas var atļauties samaksāt par savu īpašumu. PVN gada laikā sastāda lielāku daļu no pensijas nekā NIN(Ja vien nedzīvo Jūrmalā vai Rīgas centrā). Kāpēc tad nesākam ar PVN atcelšanu? Tas tak palīdzēs daudz vairāk pensionāriem.
Anonīms lietotājs 22483
Nu, tāda ir KPV izpratne par sociālo jomu. Īstenībā NīN nodokļa atcelšana pensionāriem lielā mērā nozīmē stipri plānāku budžetu tais lauku pašvaldībās, kur faktiski jau tā palikuši vairs tikai pensionāri. Un tas, savukārt, nozīmē mazākas iespējas nodrošināt kaut kādus pamatpakalpojumus. Turklāt, jā, tā ir arī iespēja "optimizēt" nodokļus tiem, kas ir ļoti lieli un dārgi īpašumi. Tūlīt visas Jūrmalas, Baltezera un Mārupes villas piederēs omītēm, pieļauju, šais rajonos omītes tiks pat adoptētas. Nu, tiem, kam sava pensionāta ģimenē nav. NīN īstenībā ir viens no taisnīgākajiem nodokļiem, jo negulstas uz darbaspēku, bet uz īpašumu. Jo lielāks, dārgāks, vērtīgāks īpašums, jo lielāks nodoklis. Ja materiālā situācija pasliktinās, ir iespēja dārgo īpašumu pārdot un iegādāties lētāku.
Andis Jargans
Būs vēlviens caurums nodokļu optimizācijai, ja vien netiks izdomāts mehānisms kas to novēršs.
Anonīms lietotājs 22614
Nebūtu jau grūti - ja pensionāri var pierādīt līdzekļu izcelsmi (kas neietver dāvinājumus u.c. fiktīvas padarīšanas), tad par vienīgo īpašumu nodokli būtu saprātīgi atcelt. Protams, būtu saprātīgi arī noteikt augšējo robežu - ja pensionāri dzīvo īpašumā kura tirgus vērtība pārsniedz zināmu līmeni (vispareizāk būtu slieksni noteikt atkarībā no pilsētas/novada), tad varētu arī maksāt to nodokli. Vidēji kādi 30-50K eiro tas slieksnis varētu būt.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti