Labdarības maratonā «Dod pieci!» piecās diennaktīs saziedoti 201 444 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Piecās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir paliatīvā aprūpe, saziedoti 201 444 eiro. Maratonā atlicis vairs tikai nedaudz vairāk par diennakti. Tas noslēgsies pirmdien, 23. decembrī, plkst. 20.30.

Dod pieci!” tiešraide

Šīgada tēmas iniciatore Evija Unāma "Dod pieci!" studijā svētdien norādīja: "Projekts nebeigsies konkrētā datumā ar kliņģeri un šampanieti, bet tikai tad, kad būs rezultāts. Sekosim ne tikai politiķu vārdiem, bet arī darbiem!

Rīt nāksim klajā ar vēstuli valsts amatpersonām, lai aicinātu racionāli pieķerties šai lietai un kaut ko darītu. Būs konkrēts saraksts ar konkrēti veicamajiem darbiem, kas valdībai jāsāk darīt.

Un žurnālistu uzdevums būs tālāk sekot līdzi, kā tas tiek veikts."

Jau vēstīts, ka Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!” šogad norisinās no 17. līdz 23. decembrim. Pirmo reizi labdarības maratona "Dod pieci!" vēsturē ziedotie līdzekļi tiek likti lietā vēl pirms maratona noslēguma. Cilvēki, kuriem tas nepieciešams, jau saņem šķidro pārtiku un higiēnas preces.

Svētdien stikla studijā Doma laukumā viesojās Latvijas Leļļu teātra aktieri Santa Didžus, Anrijs Sirmais, Dace Vītola, mūziķis Markus Riva, grupa "Kautkaili", pianists Andrejs Osokins un stīgu virtuozes māsas Kristīne un Margarita Balanas, "Very Cool People", ansis un Kristīne Prauliņa, kā arī LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, žurnāla "Annas Psiholoģija" galvenā redaktore Anna Peipiņa. Kā katru dienu ar dīdžejiem sarunājās tēmas vēstnese Evija Unāma – šodien studijā viesojās kopā ar kolēģi, Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālistu Kristapu Feldmani, kurš strādājis pie raidījumiem „Īstenības izteiksme 15 minūtēs” un ziņu materiāliem, pētot un analizējot ar paliatīvo aprūpi saistītus jautājumus.

Labdarības maratona īpašais aģents Čiekurmens jeb Rafaels Ciekurs kopā ar dziedātāju Lauri Valteru šodien viesojās sociālās aprūpes centrā Jūrmalā, lai visas “Dod pieci!” komandas vārdā teiktu paldies pansionāta darbiniekiem par darbu, ko viņi veic ik dienas un priecētu ar priekšnesumu arī tā iemītniekus.

Šovakar stikla studijā vēl viesosies studijas viesi Guntis Bojārs, Mārtiņš Zvīdriņš un fonda “Līdzskaņa” pārstāvji, kā arī Latvijā mīlēti mūziķi – Fakts, grupas “Tribes of the City”, “Maldi”, “Transleiteris”, “Pirmais kurss” un citi.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti