Labdarības maratonā «Dod pieci!» divās diennaktīs saziedoti 73 543 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirmajās divās diennaktīs sabiedrisko mediju rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!", kura tēma šogad ir paliatīvā aprūpe, saziedoti 73 543 eiro.

"Dod pieci!" tiešraide

19. decembrī no “Dod pieci!” stikla studijas pieslēdzās Latvijas Radio 1 raidījuma „Krustpunktā” speciālizlaidums, kurā piedalījās veselības ministre Ilze Viņķele, veselības ministres padomniece pacientu pieredzes un rezidentūras jautājumos Anna Žabicka, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības komunikācijas speciāliste Linda Zarovska, kā arī Zane Skrastiņa, kura šajā vasarā saskārās ar paliatīvo aprūpi, kad neārstējama slimība skāra viņas mammu.

„Ir cerība, ka nākamā gada otrajā pusē būs skaidra gan sistēma, gan veids, kā šiem pacientiem arī ambulatori nodrošināt speciālās pārtikas apmaksu un piegādi,” raidījumā teica veselības ministre Ilze Viņķele. Viņa norādīja, ka pēc Veselības ministrijas aplēsēm, lai valsts varētu nodrošināt pilnībā apmaksātu speciālo šķidro pārtiku tiem neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar, gadā ir nepieciešami ap 800 000 eiro.

„Mēnesī vidēji 20 cilvēki vēršas pēc palīdzības pie “Ziedot.lv”, lai nodrošinātu speciālo pārtiku paliatīvās aprūpes pacientiem. Mēs saskaramies ar patiesu cilvēku izmisumu – ir ļoti smagi apzināties, ka nepietiek līdzekļu, lai pabarotu savu tuvinieku. Man kā labdarības organizācijas vadītājai gribētos, lai mēs ieguldām ne tikai tajā, lai cilvēkus izglābtu,” pastāstīja Rūta Dimanta.

Rūta Dimanta arī norādīja uz informācijas trūkumu, ar ko saskaras pacientu ģimenes. Zane Skrastiņa, kuras mamma šovasar nonāca paliatīvajā aprūpē, apstiprināja, ka brīdī, kad tuvinieks tiek izrakstīts no slimnīcas, nav nekādas skaidrības par iespējamajiem rīcības scenārijiem – trūkst vietas, kur atrast informāciju, un to neiedod arī slimnīcas personāls.

“Kad runājam par paliatīvās aprūpes vajadzībām, tas nav tikai par medicīnisku palīdzību pacientam! Tikpat nozīmīgs ir atbalsts visai ģimenei, tostarp psiholoģiskais,” norādīja Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības komunikācijas speciāliste Linda Zarovska.

Sarunas noslēgumā “Ziedot.lv” vadītāja izteica pateicību ikvienam, kurš atbalsta labdarības maratonu "Dod Pieci!" un ziedo, uzverot: „Kamēr mēs kā sabiedrība esam gatavi līdzcilvēkiem dot vairāk nekā savus nodokļus, tikmēr mums ir nākotne. Mēs varam un mums vajag palīdzēt savai valstij, bet dzīvības un nāves jautājumus nevar atstāt uz sabiedrības pleciem – tādas pamatvajadzības kā ēšana, atsāpināšana un aprūpe ir jānodrošina no nodokļiem.”

Dienas gaitā īpašajā stikla studijā viesojies ģitārists Mārcis Auziņš, kopā ar Tomu Grēviņu improvizējot Bruno Saulīša poēmas „Miegamice” muzikālu lasījumu.

Ar savu uzstāšanos ziedotājus un studijas dīdžejus šodien priecēja grupas "Carnival Youth", "New Wavy", "Lādezers" un "Franco Franco"

Labdarības maratona īpašais aģents Čiekurmens jeb Rafaels Ciekurs šodien viesojās pie saviem kolēģiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļā, lai kopā ar grupu "Radio Trio" "Dod pieci!" komandas vārdā teiktu paldies par vērtīgo un pašaizliedzīgo darbu, rūpējoties par neārstējami slimiem pacientiem.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons “Dod pieci!” šogad norisinās no 17. līdz 23. decembrim. Maratona laikā stikla studijā Doma laukumā ieslēgtie "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš, Marta Grigale rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņo tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runā par cieņpilnu mūža nogali.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, lsm.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita vizīte mājās, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašām vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti