Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» pret vardarbību ģimenē līdz šim ziedoti 203 860 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Labdarības akcijā “Dod pieci! 2020”, kura norisinās līdz 23. decembra pulksten 20.00, saziedoti 203 860 eiro. Latvijas Radio 5, “pieci.lv” dīdžeji turpina tiešraidē stikla studijā uzņemt viesus un atskaņot tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.

Līdz 22. decembra vakaram saņemti 58 palīdzības pieteikumi. Ar vairāk nekā pusi "Ziedot.lv" komanda jau sazinājusies. Joprojām vislielākais pieprasījums ir pēc psiholoģiskā atbalsta, lai sadziedētu emocionālās rētas, gūtu spēku un pārliecību izrauties no vardarbīgām attiecībām. Tiek organizēta arī praktiska palīdzība. Vairāki cilvēki raksta par saviem tuviniekiem vai draugiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Ziedot ar dziesmu iespējams “Dod pieci! 2020” mājaslapā, stikla studijā Doma laukumā, ievērojot valstī pieņemtos epidemioloģiskos ierobežojumus, kā arī “Circle K” degvielas uzpildes stacijās.

"Dod pieci! 2020", seko līdzi tiešraidei!

Labdarības maratons "Dod pieci!" 152 stundu garā tiešraidē šogad vāca līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Minimālais ziedojums 5 eiro palīdz stundu būt drošībā cilvēkam, kurš bēg no fiziskas, emocionālas vai ekonomiskas vardarbības.

Ziedot ar dziesmu iespējams līdz 10. janvārim labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv.

Ja saskaries ar vardarbību ģimenē, palīdzības pieteikuma anketu iespējams aizpildīt "Dod pieci! 2020" mājaslapā.

Minimālais ziedojums – 5 eiro ir viena stunda drošībā no vardarbības ģimenē cietušajam.

Visi labdarības maratonā saziedotie līdzekļi tiks novirzīti "Ziedot.lv" ātrās reaģēšanas jeb krīzes fondam, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri vēlas izkļūt no vardarbības ģimenē un nodrošinātu viņiem atbalstu akūtu un neatliekamu situāciju risināšanai – īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kurš cietušajiem sniedz palīdzību situācijas risināšanā u.c.

Projekta mērķis ir ne tikai palīdzēt cietušajiem, bet arī veicināt diskusiju par šo tēmu Latvijas sabiedrībā, kā arī stimulēt līdzcilvēku iesaistīšanos, lai latviešu sabiedrība atpazītu dažādas vardarbības formas un kļūtu aktīvāka palīdzības sniegšanā.

KONTEKSTS

Sešu gadu laikā labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti kopumā 1,3 miljoni eiro. Katru gadu šī akcija aktualizē kādu Latvijas sabiedrībā nozīmīgu tēmu. Šogad ziedojumi tiek novirzīti atbalstam cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Iepriekšējos gados ziedots senioriem, speciālo asistentu nodrošināšanai bērniem ar īpašām vajadzībām, atbalstam ar vēzi slimajiem pacientiem, bērniem, kas palikuši bez vecākiem, jaunajiem vecākiem un neārstējami slimiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti