Koncerti

Koncertprogramma «Džezs dzied Aspaziju» Latvijas Radio studijā

Koncerti

8.Pasaules koru olimpiāde. Baltijas valstu zēnu koru koncerts

Labdarības koncerts «Vienoti par iespēju»

Labdarības koncertā «Vienoti par iespēju» onkoloģijas pacientiem saziedots mazāk par pusi no nepieciešamā

Otrdien, 7. maijā, “Arēnā Rīga” emocionālā gaisotnē jau otro reizi norisinājās labdarības koncerts smagi slimu cilvēku atbalstam – “Vienoti par iespēju!”. Koncerta laikā tika saziedoti 103 609,77 eiro, kas palīdzēs nodrošināt finansiālu atbalstu 12 onkoloģijas slimniekiem, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji. Koncerta mērķis bija palīdzēt 12 onkoloģiskajiem pacientiem viņu dzīves grūtākajā brīdī un savākt līdzekļus viņu ārstniecībai. Kopumā bija nepieciešami 271 836,44 eiro.

Projekts "Diagnoze vēzis"

Projekta "Diagnoze vēzis" mērķis ir valstiskā līmenī aktualizēt pastāvošās problēmas onkoloģisko slimību diagnostikā un ārstēšanā, lai ilgtermiņā varētu panākt savlaicīgu, modernu un kvalitatīvu onkoloģijas pacientu ārstēšanu Latvijā. 

“Latvijas mūziķi sadarbībā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv” un Latvijas Televīziju organizēja labdarības koncertu, kurā tika vākti līdzekļi 12 cilvēkiem, kuri šobrīd cenšas uzvarēt vēzi.

Koncertā klausītājus priecēja Latvijā vissirsnīgākie mūziķi Intars Busulis, “DaGamba”, “The Sound Poets”, “Skyforger”, “Triana Park”, “Dzelzs vilks” un daudzi citi.  Arī šogad mūziķi kāpa uz skatuves, lai palīdzētu ar vēzi skartajiem cilvēkiem, kuriem nepieciešamā ārstēšana vai zāles netiek apmaksātas no valsts budžeta. Lai arī ar šo gadu finansējums onkoloģisko pacientu ārstniecībai un medikamentu apmaksai ir audzis, joprojām ir diagnozes, kurām valsts medikamentus nekompensē.

Visa vakara gaitā klausītājiem bija iespēja dzirdēt onkoloģijas pacientu dzīvesstāstus, ko lasīja aktieri Līga Zeļģe, Mārtiņš Meiers un Lauris Dzelzītis. Klausītājus emocionāli aizkustināja piemiņas brīdis Valteram Frīdenbergam.

Saziedotie līdzekļi 103 609,77 eiro apmērā ir pierādījums, ka Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi glābt līdzcilvēkus.

Tuvākajās dienās jau pirmajiem cilvēkiem, kuri cīnās ar vēzi, tiks palīdzēts, apmaksājot nepieciešamos medikamentus. Ja nebūtu labdarības koncerta, šie cilvēki medikamentus iegādāties nespētu.

“Es kāpju uz “Vienoti par iespēju!” skatuves, jo vēlos mudināt cilvēkus regulāri doties pie ārsta un veikt veselības pārbaudes. Ir labi iegūt ārsta apstiprinājumu, ka viss ir kārtībā, bet, ja tomēr tā nav, tad vēl svarīgāk ir slimību konstatēt laikus, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanos,” stāsta mūziķis Ralfs Eilands.

“Būt šeit ir liels gods, jo koncerts “Vienoti par iespēju!” ir ļoti krāšņs savā būtībā un ar ļoti labu mērķi. Mūsu dzīvē ir bijusi saskarsme ar onkoloģijas slimību ģimenē, un ļoti vēlamies, lai nevienam nekad nebūtu ar to jāsaskaras tuvinieku vidū. Mēs esam lepni, ka varam palīdzēt cilvēkiem, kuri ir nonākuši neapskaužamajā situācijā ar diagnozi vēzis. Uzskatām, ka katra pienākums ir palīdzēt un, ja tieši mūsu mūzikas dēļ ir atnākuši kaut pieci cilvēki, esam pateicīgi,” piebilst mūziķi no mūzikas grupas "Double Faced Eels”.

“Sirsnīgs paldies Latvijas sabiedrībai par iespējas un cerības sniegšanu onkoloģijas pacientiem un viņu ģimenēm”, pateicību pauž “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Onkoloģijas pacientus atbalstīt varēs arī turpmāk portālā “Ziedot.lv” un zvanot uz ziedojuma tālruni 90067003 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Koncertu varēja noskatīties arī LTV1 un “RePlay.lv”, kā arī noklausīties Latvijas Radio 5 – Pieci.lv, bet koncerta ierakstu iespējams noskatīties sabiedrisko mediju satura atskaņotājā “RePlay.lv”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti