Dienas ziņas

Daļēji nogruvusi Saulkrastu Baltā kāpa

Dienas ziņas

Britu bankām slikti rezultāti stresa testos

Labdarības koncertā atbalsta arī pieaugušos

Labdarības koncertā Rēzeknē vāc līdzekļus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Biedrībā "Eņģeļi ar mums" Rēzeknē apvienojušās 60 pilsētas un novada ģimenes. Lielākajā daļā no tām ir bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie ar īpašām vajadzībām. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu speciālistu aprūpi, nometņu norisi un palīglīdzekļu iegādi, biedrība ik gadu rīko labdarības koncertu. Šogad uzmanība pievērsta arī tam, ka jauniešiem ar attīstības traucējumiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, ir krietni grūtāk gūt atbalstu no valsts nekā bērniem.

Lai ir atvērtas sirdis un tajās mīt mīlestība – ar šādu mudinājumu Rēzeknē izskanēja labdarības koncerts, veltīts tām pilsētas un novada ģimenēm, kurās ir bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām. Teju katrs no viņiem koncerta laikā arī uzstājās.

Šajā mācību gadā vairākās Latgales mācību iestādēs uzsākta tādu programmu īstenošana, kas palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām apgūt arī arodu. Tomēr ar to nepietiek: ģimenēm, kur bērni ar fiziskās vai garīgās attīstības traucējumiem jau ir 18 gadus veci, satraukumu rada palīdzības trūkums no valsts puses. Labklājības ministrijas projektos lielākoties piedalīties var tikai bērni, taču speciālistu aprūpe un dažādi palīglīdzekļi vienlīdz svarīgi ir arī pieaugušā vecumā.

"Piemēram, manam dēlam arī ir 18 gadi, un viņš jau neatbilst kādam projektam, jo tur ņem mazāka vecuma bērnus.

Pirmkārt, tā kā mēs dzīvojam mazā pilsētā Rēzeknē, mums trūkst speciālistu. Mums ir jāmeklē palīdzība, mums ir jāattīstās un jāmeklē sadarbības iespējas ar Rīgu. Gribētos, jo mūsu vecumā vairs piedāvāt neko nevar," stāstīja Diāna Logina, māmiņa dēlam ar īpašām vajadzībām.

Lai ģimenes regulāri atbalstītu finansiāli, biedrība "Eņģeļi ar mums" koncertu "Atver savu sirdi" organizē jau astoto reizi. Gūtos ziedojumus biedrība izmanto dažādu pasākumu organizēšanai, gan arī attīstošu nodarbību norisei un citiem tikpat nozīmīgiem mērķiem.

"Šie pasākumi, līdzekļu vākšana ļoti palīdz, lai organizētu pasākumus, bērnu izbraucienus. Bez tā visa mums ir nepieciešamas specializētas ierīces.

Ir jāattīsta sīkā motorika bērniem, jo, kad to dara, – bērni sāk labāk runāt, vairāk saprast, vispār tas ļoti attīsta bērnu," atzina Vera, mamma dēlam ar īpašām vajadzībām.

Šajā reizē koncerta skatītāji biedrībai "Eņģeļi ar mums" ziedoja teju 900 eiro. Šobrīd biedrībā ir 60 ģimenes, kas aicināja finansiāli palīdzēt arī labdarības tirgū un apmaiņā pret ziedojumu apmeklētājiem dāvināja kādu no pašu veidotajiem rokdarbiem vai gardumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti