Īpašās pārraides

Urbi et Orbi. Romas pāvesta uzruna Ziemassvētkos. Pārraide no Vatikāna

Īpašās pārraides

Labdarības koncerts «Nepaej garām!»

Labdarības koncerts «Nepaej garām!»

Labdarības koncertā «Nepaej garām» aicina ziedot Allažu krīzes centram

Latvijas Bērnu fonda ikgadējā akcija „Nepaej garām” svētdienas, 27.decembra, vakarā būs skatāma Latvijas Televīzijā. Koncerta laikā ziedojumi tiek vākti Allažu krīzes centram.

Jau vairāk nekā 20 gadu Bērnu fonds divreiz gadā – Lieldienās un Ziemassvētkos – organizē labdarības akciju bērniem, kas ģimenē cietuši no vardarbības. Saziedotie līdzekļi tiks virzīti septiņu rehabilitācijas centru labiekārtošanai.

"Šo akciju mēs lielākoties un pēdējos gadus esam organizējuši, lai vāktu ziedojumus vardarbībā cietušo bērnu rehabilitācijai. Uzlabot šī pakalpojuma kvalitāti, tātad bērniem nodrošināt to vidi, kurā viņi atrodas šajos centros, sniegt palīdzību arī mammai, jo viņa arī bieži vien ir cietēja šajā vardarbībā no tēva puses," par akcijas „Nepaej garām” mērķiem vairāk stāsta Bērnu fonda viceprezidente Vaira Vucāne.

Šogad īpaši līdzekļi tiek vākti Allažu krīzes centram: "Televīzijā mēs vāksim ziedojumus Allažu krīzes centra labiekārtošanai, un pašlaik notiek arī jaunās ēkas celtniecība, jo ir tāda situācija, ka Pierīgā nav specializēta centra šī pakalpojuma sniegšanai."

Allažu krīzes centrs ir viena no septiņām vietām Latvijā, kur nonāk bērni, kas cietuši no fiziskas, nereti – seksuālas vardarbības. Tā pašreizējā ēkā ir aptuveni 12 vietas, un tā ir fiziski un morāli novecojusi. “Vecajai ēkai ir vairāk nekā 100 gadi, tā ir sena saimnieka mājas, kas ļoti ilgus gadus stāvējusi bez jumta, kamēr gāja tiesas process par īpašnieku, un, kad mēs tur ievācāmies, tur bija burtiski tikai dažas sienas. Vardarbībā cietušiem bērniem vajag diezgan lielu telpu katram, mēs esam ļoti saspiesti. Ēka ir mitra, pelē, bērniem nu jau tur vairs nav labi uzturēties,” stāsta Allažu krīzes centra vadītāja Aelita Ziemele.

Ja pāridarījums noticis ārpus ģimenes, bērni krīzes centrā nereti uzturas ar kādu no vecākiem. Vietu trūkst. “Mūsu centrs ir piepildīts, es pat teiktu, pārpildīts. Šīs nedēļas laikā mēs esam atteikuši vairāk nekā desmit klientiem, novirzījuši kolēģiem,” atklāj Ziemele.

Kā skaidro Latvijas bērnu fonda vadītājs, vardarbība pret bērniem nav augoša, bet aktualizēta problēma. Sabiedrība ir mainījusies, un šobrīd atbildīgie dienesti uzzina par gadījumiem, kuri agrāk tika noklusēti.

Šī gada laikā ierosinātas 196 krimināllietas par seksuālu vardarbību pret bērniem.

“Sabiedrība ir palikusi vairāk tāda neiecietīga pozitīvā nozīmē, redz, nepaiet garām, ziņo, mēģina paši kaut ko darīt. Un līdz ar to parādās vairāk tādi gadījumi. (..)  80% gadījumu, kad ir vardarbība pret bērniem, ir izdarījuši vai nu tēvs, māte, brālis, māsa vai kāds cits no tuviniekiem, kas šo bērnu padara par garīgu vai fizisku invalīdu uz visu mūžu,” stāsta Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš.

No vardarbības cietis bērns nedrīkst nonākt no vienas nekomfortablas vides citā – tā bērnu fonda vadītājs, aicinot cilvēkus ziedot Allažu krīzes centra jaunās ēkas izveidei. Turklāt pieci no septiņiem Latvijā izveidotajiem ģimeņu krīzes centriem tapuši tieši pateicoties cilvēku ziedojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti