Dienas ziņas

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas Preiļos

Dienas ziņas

Diskutē par Olaines un Ķekavas novadu robežu

Ar labdarības izsoli atbalsta seniorus

Labdarības izsolē vāks līdzekļus Gulbenes sociālā aprūpes centra senioru atbalstam

Ar nelielu naudas summu var piepildīt daudzas, arī ļoti pieticīgas vēlmes. Gulbenē ar  labdarības izsolēm otro gadu atbalsta novada sociālās aprūpes centra klientus. Pērn tās bija dāvanas, bet šogad tiks uzdāvināta kāda ekskursija.

Gulbenes novada sociālās aprūpes centrā “Dzērves” jau atkal tiek uzklausītas senioru vēlmes, šoreiz - kur katrs vēlētos aizbraukt. Kā stāsta centra sociālā darbiniece, ne visiem dzīve sniegusi iespēju būt pat tādās vietās, kas citiem ir pašsaprotamas. Tā viens klients nekad nebija redzējis jūru. Pagājušajā gadā gan kāda cita projekta laikā turp tika aizvests, un katrs šāds pārsteigums, ko senioriem var sagādāt, viņiem ir nozīmīgs. Tā arī vēl tagad par pagājušajā gadā saņemtajām dāvanām seniori stāsta ar prieku.

“Makšķeri gribēju, makšķeri dabūju. Visādas galda spēles dabūju," stāsta sociālās aprūpes centra “Dzērves” iemītnieks Atāls Vajevskis. “Man bija krustvārdu mīklu žurnāla abonements visam gadam. Bija arī medus burciņa un saulesbrilles," saka sociālās aprūpes centra “Dzērves” iemītniece Venita Ciekurze.

Lai arī sākotnēji seniori neticējuši, ka viņu vēlmes tiks piepildītas, tāpēc arī savās izvēlēs bijuši pieticīgi, pamazām gan izteikto vēlmju saraksts tapa ar vien garāks - grāmatas, galda spēles, odekoloni un smaržas, čības, roku krēmi, dzija, lai varētu nodarboties ar rokdarbiem un vēl daudz kas cits. “Tas, kā ikdienā viņiem varbūt trūkst, jo radinieki brauc samērā maz, un viņi bija ļoti priecīgi, ka var izteikt šīs vēlmes," stāsta sociālās aprūpes centra "Dzērves” sociālā darbiniece Gita Gorbenko.

Pagājušajā gadā no labdarības izsolē iegūtajiem līdzekļiem biedrībai “Dēms” izdevās apdāvināt arī otra Gulbenes novada sociālās aprūpes centra “Siltais” klientus, kopumā 88 seniorus. Turpinot sniegt atbalstu senioriem, šoreiz uz labdarības izsoli Gulbenē ieradušies un savas liekās, bet vēl citiem noderīgas mantas atnesuši ap 40 gulbeniešu. Katrai sākuma cena noteikta 50 centi, bet kāpuma solis ir 10 centi. Dažbrīd solīšana starp atnākušajiem jau izvēršas azartiskā sacensībā, un par vienu otru lietu ir gatavi maksāt arī padsmit eiro, bet vislielākā nosolītā summa bija 25 eiro par radioaparātu. Lai palīdzētu senioriem nokļūt tur, kur viņi vēlas, šajā reizē kopumā tika savākti teju 362 eiro.

“Par šo naudiņu mēs varēsim atļauties iegādāties benzīnu vai noīrēt kādu transportlīdzekli, kur iesēdināt cilvēkus arī ratiņkrēslā. Šie sapņi var būt ļoti dažādi - brauciens uz koncertu, uz teātri vai dzimtas mājām," teica biedrības “Dēms” projektu vadītāja Ilze Vanaga.

Šī bija jau piektā biedrības “Dēms” rīkotā labdarības izsole. Iepriekš šādā veidā atbalsts sniegts arī Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrībai un zupas virtuvei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt