Labdarības akcijas «Nepaej garām!» koncertā saziedoti 38 340 eiro

Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Bērnu fonda (LBF) kopīgi rīkotās labdarības akcijas "Nepaej garām!" koncertā svētdien, 27.decembrī, saziedoti 38 340 eiro, informē LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Koncertā LTV tiešraidē līdzekļi vākti Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centra jaunās ēkas būvniecībai. Kopš novembra LBF kontā un ziedojumu kastītēs lielveikalos saziedoti vairāk nekā 120 000 eiro.

Pašlaik centrs darbojas ēkā, kura celta pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Tajā vienlaikus rehabilitāciju var sniegt 14 bērniem. Kad tiks pabeigta jaunās ēkas būvniecība un labiekārtošana, tie kopumā būs jau 30 bērni, kuriem tiks sniegta nepieciešamā palīdzība.

Labdarības koncerta abās daļās uz skatuves kāpa gan lieli, gan mazi mākslinieki, gan tādi, kas ir sava  radošā ceļa sākumā, gan tādi, kas jau iekarojuši Latvijas un pasaules skatuves.  Viņu vidū jaunās solistes Aleksandra Špicberga un Patrīcija Anna Doniņa, vijoles virtuozs Daniils Bulajevs, flautiste Egija Veldre un dziedātāji Annija Putniņa, Ginta Krievkalna, Daumants Kalniņš un Agnese Rakovska, kā arī pats Maestro Raimonds Pauls.

Koncerta laikā bija dzirdami arī instrumentāli un radoši dueti – Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins, Aivars Hermanis un Kaspars Zemītis, Miks Akots un  Kristens Kupčs, kā arī grupas un kolektīvi – "Dagamba",  Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā, Kristapa Krievkalna grupa un citi mākslinieki.

Visi radošie kolektīvi un solisti savu priekšnesumu sniedza kā ziedojumu, nesaņemot par to nekādu atlīdzību. Koncertu klātienē vēroja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Labdarības koncerta laikā saņemti 27 000 zvani un kopējā saziedotā summa bija 38 340 eiro. Kā akcijā atzina LBF prezidents Andris Bērziņš, kopš novembra, kad tika izziņots par labdarības akcijas “Nepaej garām!” norisi un mērķi, LBF kontā un ziedojumu kastītēs lielveikalos kopā saziedots vairāk nekā 120 000 eiro. Ziedotāju vidū ir gan privātpersonas un uzņēmumi, gan regulāri LBF atbalstītāji.

Ziedojumu tālrunis 90006484 joprojām ir aktīvs. Zvanot uz ziedojuma tālruni, ir iespēja ziedot 1,42 eiro, kas palīdzēs kādam bērnam atgūt stabilitāti un ticību dzīvei, norāda LTV pārstāve.

LBF labdarības akciju “Nepaej garām!” rīko jau 20 gadus. Fonda sadarbība ar LTV aizsākās 2009. gadā, kad Ziemassvētkos pirmo reizi sabiedrība tika aicināta iesaistīties akcijā.

Tās mērķis bija atbalstīt ģimenes, kuras pieņēmušas bērnus bāreņus un bērnus, kuru bioloģiskajiem vecākiem atņemtas vecāku tiesības. Taču jau piekto gadu par akcijas mērķi ir kļuvusi atbalsta sniegšana bērniem un ģimenēm, kuras ir cietušas no vardarbības.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti