Labdarības akcijā sagādātas dāvanas 125 bērniem – patvēruma meklētājiem

Pateicoties līdzcilvēku atbalstam, labdarības akcijā šajos Ziemassvētkos sagādātas dāvanas 125 bērniem, kuri aug patvērumu meklētāju un bēgļu ģimenēs, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sabiedrisko attiecību speciāliste Zane  Jēkabsone.

Labdarības akcija "Dāvana patvēruma meklētāju bērniem" norisinās sesto gadu un šogad aicināja palīdzēt akcijas vēstnešiem Rabijai (6), Aleksandram (6), Sofijai (3), Medinai (6), Leilai (13), Muhamedam (1,5) un vēl vairākiem desmitiem bērnu, kas ieradušies no Afganistānas, Baltkrievijas, Sīrijas un citām valstīm, meklējot drošu patvērumu Latvijā.

Dāvanās sagādātas rotaļlietas, spēles, puzles, lelles un mašīnas, krāsojamās grāmatas, gleznošanas un citi rakstāmpiederumi, drēbes, segas, saldumu paciņas un citas.

"Lai gan šogad uzdevums bija īpaši izaicinošs, jo nepieciešams bija sarūpēt divas reizes vairāk dāvanu nekā pērn, taču kopā mums izdevās. Cilvēki bija ļoti īpaši piedomājuši par bērnu vecumu, interesēm, valodas prasmēm un hobijiem, savukārt dāvanas bija rūpīgi iesaiņotas ar novēlējuma kartītēm dažādās valodās, pašadītām zeķītēm un cimdiņiem, bērnu zīmējumiem.

Tuvākajās dienās sarūpētās dāvanas tiks nogādātas bērniem, kas neatkarīgi no sava vecuma un reliģiskās piederības gaida šos svētkus," atzīmēja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Labdarības akcijas organizatori norādīja, ka cilvēku atbalsts ir ļoti svarīgs tiem, kas svētkus svin vēl svešā vidē. Daļai bērnu šie būs pirmie Ziemassvētki un tieši Latvijā.

"Vēlamies pateikties visiem, kuri iesaistījās akcijā, lai iepriecinātu bērnus–patvēruma meklētājus. Šie ir bērni, kuri mūsu valstī vēlas piedzīvot drošību, ģimenes siltumu un iegūt jaunus draugus. Ir nozīmīgi, ka svētkos, kad iepriecinām sev vistuvākos, domājam arī par to, kā stiprināt mūsu sabiedrību, palīdzot un atbalstot vienam otru," sacīja kustības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvis Egils Grasmanis.

Labdarības akciju "Dāvana patvēruma meklētāju bērniem" rīkoja SIF sadarbībā ar kustību "Gribu palīdzēt bēgļiem", biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts" un patvēruma meklētāju izmitināšanas centru "Mucenieki".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt