Dienas ziņas

Solidaritātes nodokļa likmju atšķirības neatbilst Satversmei

Dienas ziņas

Maltas vidusskolā aprobē izglītības reformu

Godinātas Latvijas labākās skolas

Labāko mazo lauku skolu direktori lepojas ar padarīto

Mazo skolu direktori, kuru vadītās iestādes ir atzītas par vienām no labākajām mazo lauku skolu grupā, ir lepni par padarīto un faktu, ka tieši viņu skolās ir sasniegti labi centralizēto eksāmenu rezultāti.

Jau kopš 2009. gada Draudzīgā aicinājuma fonds apkopo informāciju par labākajām Latvijas skolām pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem. Pirms septiņiem gadiem šī tradīcija papildināta arī ar “Skolu reitinga” apbalvojumu, un šogad ģimnāziju kopvērtējumā kā labākā atzīta Rīgas Valsts 1. ģimnāzija.

Labi sasniegumi vērojami ne vien pilsētu, bet arī reorganizācijas sarakstā iekļautajās lauku vidusskolās.

Draudzīgā aicinājuma fonda “Skolu reitingam” šogad nominēta 51 Latvijas skola četrās nominācijās. Atsevišķi tiek dalītas ģimnāzijas, pilsētas un lauku vidusskolas, kā arī specializētās skolas. Lielākās svārstības gadu no gada vērojamas tieši vidusskolu reitingā, skaidro idejas autors Jānis Endele, uzsverot, ka apbalvojums par labi paveiktu darbu ir svarīgs kā lielajām ģimnāzijām, tā arī mazajām lauku skolām.

“Mēs cenšamies izbalansēt, lai izcilākais gals, gan labais gals, gan arī tie, kuriem īsti labi nav veicies, arī justu šo atbalstu,” saka Draudzīgā aicinājuma fonda vadītājs Jānis Endele.

Šogad starp lauku skolām otro gadu nominēta arī Daugavpils novada Salienas vidusskola.

Pērn tā saņēma atzinību kā labākā lauku vidusskola nominācijā “Izaugsme”, ierindojoties skolu TOP 25 pirmspēdējā vietā. Iestāde ir viena no reorganizācijas sarakstā iekļautajām lauku vidusskolām, kur skolēnu skaits nepārsniedz 15 audzēkņus. Arī šogad tā nominēta “Skolu reitingam”, vien šoreiz ierindojoties jau TOP 10 labāko lauku vidusskolu sarakstā.

“Šogad mums ir diezgan labi rezultāti. Mūsu Daugavpils novadā - gan mums, gan Vaboles skolai - ir otrā vieta pēc eksāmenu rezultātiem.

Mums ir patīkami, ka mums ir diezgan augsts reitings arī laukos, kaut arī tā ir Latgale,” norāda Salienas vidusskolas direktore Antoņina Redkova.

Skolu reitinga kopvērtējums veidots pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem - latviešu valodas, matemātikas, angļu valodas, dabas zinātnes un vēstures mācību priekšmetos. Turklāt apbalvojums tiek piešķirts arī atsevišķos mācību priekšmetos.

Tā, piemēram, jau otro gadu pēc kārtas nominācijā latviešu valoda un literatūra kā labākā skola pilsētu grupā atzīta Mazsalacas vidusskola.

“Godināšana, protams, ir vajadzīga, jo jebkurš grib par savu darbu kaut kādu atgriezenisko saiti vai rezultātu saņemt. Ja darbs ir labi padarīts, tad, protams, katrs ir lepns par to un grib lepoties,” pauž Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana.

Pēdējos gados “Skolu reitinga” līderi bijuši nemainīgi, taču vērojama pozitīva tendece, ka arvien vairāk nelielas reģionu skolas pietuvojas reitinga augšgalam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt