Dienas ziņas

Latvijas aviācijas spēki – efektīvs robežas aizsardzības mehānisms

Dienas ziņas

Maskava šokēta par B.Ņemcova slepkavību

Progresīvākā bioloģijas skolotāja – Jelgavā

Labākā bioloģijas skolotāja - azartiska un par mācībām interesi raisoša

Jauna, azartiska un prot ieinteresēt - tā Jelgavas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāju Lieni Sabuli raksturo skolēni. Šogad skolotāja ir arī viena no četriem ''Ekselences balvas'' laureātiem. Konkursu, kurā tiek noteikti progresīvākie dabaszinātņu skolotāji, izvērtējot darbu klasē, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas centrs organizēja jau ceturto reizi.

Atšķirt bioloģijas skolotāju Lieni Sabuli no vidusskolēniem nezinātājam būtu grūti, bet skolēniem tas patīk, un  dažiem skolotājas azarts un dzīvesprieks licis arī vairāk  pievērsties dabaszinātnēm. "Kādreiz galīgi nepatika bioloģija, bet tagad pēdējā laikā sāk iepatikties. Es nezinu, es sāku vairāk klausīties un sāk iepatikties, un tagad nedaudz gribu savu nākotni saistīt ar bioloģiju," norāda skolnieks Valts Karelis. Viņam piekrīt skolas biedrene Dana Lošaka. "Ļoti daudz informāciju rāda uz interaktīvās tāfeles, kas ir interesanti un rāda dažādus video. Mēs diezgan maz, manuprāt, ņemam tieši no grāmatas," saka Lošaka.

Skolotāja atzīst, ka strādāt nesot grūti, pirmkārt jau tāpēc, ka pati ir šīs skolas absolvente un mājās, kā zināms, pat sienas palīdz, bet, lai interesanti būtu arī skolēniem, viņi jāiesaista darba procesā.

Tieši par reālo darbu klasē Liene Sabule šogad arī ieguvusi "Ekselences balvu", kas apliecina, ka viņa ir progresīvākā bioloģijas skolotāja Latvijā.

"Jau tad es zināju, ka, ja es neuzvarēšu, tad es būtu gatava piedalīties arī nākamreiz, jo tā ir milzīga pieredze un prieks par to, kas tur notika. Man patīk sarunāties, man patīk piedalīties šādos pasākumos, man patīk izaicinājumi," saka Sabule.

"Tā ir pirmā reize, kad mēs piesakām skolotāju konkursam. Mums bija iespēja pieteikties arī visas iepriekššejās reizes, bet mēs tā kā audzējām savus muskuļus, savu gudrību. Tagad mēs sapratām, ka mēs to darīsim arī turpmāk," norāda Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Līvija Rāte.

Konkurss par ''Ekselences balvu'', kurā tiek vērtēts nevis gadu skaits vai atzinības, bet reālais darbs klasē,  dabaszinātņu skolotājiem notika jau ceturto reizi. "Ekselences balva" fizikā aizceļoja uz Mārupi, progresīvākā matemātikas skolotāja ir Skrīveru vidusskolā, bet labākais ķīmiķis Rīgas 72. vidusskolā.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti