Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek «Par cilvēcīgu Latviju» ikgadējā biedru sapulce

Sestdien kvoruma trūkuma dēļ nav bijis iespējams aizvadīt partijas "Par cilvēcīgu Latviju" (iepriekšējais nosaukums "KPV LV") ikgadējo biedru sapulci.

Atklājot pasākumu, Saeimas deputāte un politiskā spēka valdes locekle Ieva Krapāne paziņoja, ka partijā ir 602 biedri, savukārt sapulcē piedalās tikai 40 klātesoši biedri un neviens biedrs nav pilnvarojis citu biedru tā pārstāvībai biedru sapulcē.

Saskaņā ar partijas statūtiem sasauktā sapulce ir tiesīga pieņemt lēmumus, ja tajā piedalās viena trešdaļa biedru. Attiecībā uz grozījumu izdarīšanu statūtos biedru sapulce ir lemttiesīga, ja balsu kopskaits ir vairāk nekā puse.

"Ņemot vērā, ka biedru sapulcē nav nepieciešamā kvoruma, proti, vismaz trešdaļas no partijas biedriem, pasludinu sapulci par slēgtu," pauda Krapāne.

Partijas birojs informēs par nākamās, atkārtotas sapulces sasaukšanu tuvākajā laikā. Tiek prognozēts, ka tā notiks 6.martā.

KONTEKSTS:

Attālinātā ikgadējā biedru sapulcē bija plānotas jaunas valdes vēlēšanas, balsojot par katru kandidātu atsevišķi, valdes izvirzītā valdes priekšsēdētāja apstiprināšana, balsojums par statūtu grozījumiem, valdes ikgadējais ziņojums, "Par cilvēcīgu Latviju" ministru uzrunas, Ētikas komisijas un Revīzijas komisijas pārvēlēšana. Lēmumu pieņemšanai iepriekš bija paredzēts izmantot "lemejs.lv" balsošanas un autentifikācijas sistēmu.

"Par cilvēcīgu Latviju" valdes loceklis un "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo iepriekš skaidroja, ka valdes jaunas vēlēšanas nepieciešamas, lai būtu pārliecība, ka visiem biedriem būs iespēja lemt un lai vairs nebūtu jāsaņem pārmetumi ne no vienas puses. Vaicāts, vai kāds kritiski neraudzīsies uz to, ka partijai būs jau ceturtā valde trīs mēnešu laikā, Možvillo norādīja, ka visiem izdabāt nebūs iespējams.

"Par cilvēcīgu Latviju" valdes loceklis skaidroja, ka biedru vidū neapmierināto skaits ir "ļoti niecīgs". Viņš arī atzīmēja, ka no iekšējiem strīdiem "visi ir noguruši" un ka tagad ir jāatrod kāds kopsaucējs.

Kā ziņots, UR reģistrēta lielā mērā jauna partijas "KPV LV" valde, kā arī jauns partijas nosaukums - "Par cilvēcīgu Latviju". Partijas vadībā līdz ar to atgriezusies arī labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL/KPV LV) un daži Saeimas deputāti, liecina publicētais ieraksts UR mājaslapā. Jaunajā valdē ir Petraviča, Možvillo, Saeimas deputāti Ēriks Pucens (PCL/KPV LV), Krapāne, Rolands Millers un arī 6.decembra valdē ievēlētie Toms Andersons un Raimonds Nipers.

Savukārt starp nu jau bijušo, 6.decembra valdi un Saeimas frakcijas vairākiem pārstāvjiem iepriekš radās plašas domstarpības par nepieciešamo tālāko partijas rīcību.

Lai apstrīdētu partijas PCL jaunās valdes reģistrēšanu, Andersons vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Kā aģentūru LETA informēja Andersons, viņš KNAB informējis par savām aizdomām, ka noticis noziedzīgs nodarījums, viltojot dokumentus, kas ļāvis reģistrēt PCL jauno valdi, kurā esot arī cilvēki, kuri neesot partijas biedri. PCL valdes loceklis izsaka aizdomas par atsevišķu savu kolēģu iesaisti šajā dokumentu viltošanā.

Arī bijusī PCL valdes locekle Agnese Zaļakmentiņa aģentūrai LETA pavēstīja, ka bijusī valde ir pārliecināta, ka protokols par jaunās valdes ievēlēšanu esot viltots un noteikti vērsīšoties tiesā ar prasību atcelt lēmumu par valdes reģistrēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti