Ķuzis: Strādāt uz policiju parasti nāk tie, kuru atzīmes ir zem vidējā līmeņa

Salīdzinoši maz ir tādu jauniešu, kuri ar augstiem novērtējumiem mācības, izvēlās darbu policijā, parasti dienestu policijā izvēlās personas, kuru mācību rādītāji ir zem vidējā līmeņa, intervijā izteicās Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

"Aplūkojot jebkuru skolas klasi, redzam, kā tā sadalās – ir teicamnieki, ir vidēji, bet kārtīgi bērni un ir tie, kam ir grūtības ar uzvedību un mācībām. Jāatzīst, ka pie mums nāk jaunieši ne virs vidējā līmeņa. Domāju, ka cilvēku ir pietiekami, taču mūsu uzdevums ir izveidot sistēmu, kas attiecas kā uz materiāli tehnisko, tā uz materiālo stāvokli, lai pie mums nāktu vidējais un augšējais līmenis. Tas ir laika jautājums, tas nav atrisināms šodien," klāstīja Ķuzis.

Runājot par jaunu policiju uzņemšanu, priekšnieks teica no tiešo reģionu priekšniekiem, apakšvienību priekšniekiem, ceļu policijas priekšniekiem bieži vien tiekot saņemti jautājumi par to vai esošos uzņemšanas kritērijus nevajadzētu mainīt.

„Loģiski, šajā ziņā neesam konkurenti Pašvaldības policijai, viņiem šajā ziņā veicas labāk, jo viņiem nav tādu kritēriju kā mums. Pār mums valda dienesta gaitas likums, kurā ir noteikts, kas var būt policists, kādai jābūt viņa izglītībai, veselības stāvoklim, fiziskajam stāvoklim, un pie tā mēs strikti pieturamies," pauda Ķuzis.

Policija jaunos darbiniekus, ielas policistus uzņemam divas reizes gadā – 1.septembrī un martā. Uz 1.septembri tiek likts lielāks akcents un tiek uzņemti aptuveni 100 jauni darbinieki, bet martā – ap 30.

Pārējie jauni darbinieki, kuri tiek uzņemti, ir policisti ar augstāko izglītību, kurus apmāca un kuri kļūst par izmeklētājiem.  "Saistībā ar šo ir interesants piemērs - bijām gatavi pieņemt 100 jaunus cilvēkus, koledžā izsludinājām konkursu un tam pieteicās 400 cilvēku. Ieraugot, šo skaitli, nopriecājos, taču realitātē, knapi dabūjām to simtu," teica Ķuzis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt