Dienas ziņas

Pazudušo zēnu atrod mirušu

Dienas ziņas

Drošība «Positivus» festivāla laikā

VP par zēna meklēšanu

Policijas šefs: Mazais Ivans dzīvoja viens un nomira viens

Piecus gadus vecais liepājnieks Ivans, kuru mirušu atrada desmit dienas pēc pazušanas, dzīvojis viens un nomira viens, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Policijas priekšnieks piebilda, ka faktiski bērns bijis pamests: viņš dzīvojis viens un nomiris viens.

To apliecinot arī mazā Ivana patstāvīgā pārvietošanās sabiedriskajā transportā, meklējot sabiedrību un kādu, pie kā piesaistīties. Viņš arī bieži esot apmeklējis kristīgās organizācijas.

Zēna dzīve bija izvērtusies par pārdzīvojumu un meklējumu pilnu, sacīja Ķuzis.

Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Uģis Āva piebilda, ka

zēns bija ļoti patstāvīgs – visu darījis viens pats un pat spēlējies viens pats.

Zināms, ka ģimenē, kurā auga Ivans, ir vēl seši bērni, kā arī aug viens mazbērns.

Ģimenes, kaimiņu, arī autobusu šoferu atbildība saistībā ar zēna bojāeju tiks skaidrota kriminālprocesā, kas sākts par noziegumu pret cilvēka veselību, solīja policijas vadība.

Pašlaik par zēna nāves iemesliem precīzas informācijas nav, tomēr,

sākotnēji apsekojot bērnu, nav redzamas vardarbīgas nāves pazīmes.

Bet medicīnas tiesu eksperti noteiks precīzu nāves iemeslu, stāstīja Ķuzis.

Psiholoģe Zane Lobānova skaidro, ka atbildīgie šajā situācijā ir vecāki, jo bērns līdz septiņu gadu vecumam nedrīkst atrasties bez vecāku uzraudzības vai pārvietoties sabiedriskajā transportā. ''Sabiedrība ir ne tik daudz vienaldzīga, cik varbūt trūkst iniciatīvas rīkoties. Bez iniciatīvas vēl ir tāda nezināšana par to, kā domā piecgadīgs bērns,” skaidro psiholoģe Lobānova.

Ziņots, ka piecus gadus vecais Ivans Berladins no sava dzīvokļa Liepājas Tosmares mikrorajonā izgāja sestdien, 1.jūlijā, ap pusdeviņiem no rīta un tā arī mājās neatgriezās. Svētdien trijos pēcpusdienā par to tika paziņots policijai, un kopš tā laika notika zēna meklēšana. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām.    

Pēc vairāku dienu meklēšanas policija atzina, ka cerības atrast pazudušo piecus gadus veco Ivanu Berladinu dzīvu esot ļoti, ļoti niecīgas, jo meklējumi bija beigušies bez panākumiem.  Pēc nedēļu ilgiem meklējumiem policija uzgāja jaunu pavedienu, kas liecina - zēns aizbraucis ar autobusu līdz Grobiņas novada Dubeņiem, kur izkāpis, un meklēšana turpinājās šajā apkārtnē.

Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas iepriekš izvirzītā versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

6 komentāri
Gatis Lukjanovs
Ja kādam ir lemts pieņemt pareizo lēmumu ,tad lūdzu sterilizējiet Ivana māti!
Ieva Lejmalniece
Man no sirds ir ļoti, ļoti žēl mazā puisīša. Kā var neuztraukties, ja mājās nav bērna... Man tas nav saprotams.
ASAULEVICS
Liepajas traģedija ar bērnu IVANU vēlreiz parāda, cik dzīli ar balts aparteidu ievainota mūsu latvijas sabiedrība. Ir skumjš verdzības mantojums.Taču mest prom no Latvijas tāds mantojums vajag mums visiem un katru dienu.
Jānis Staltmanis
Līdzcilvēku iejūtības trūkums. Nemeklēšu te vainīgos, taču ir apstāklis kā autobusa šofera bezdarbība, redzot mazu bērnu vienu, atstājot to gala pieturā vienu, atstājot to vienatnē un slāpēs nomirt, skumji.
Anonīms lietotājs 18247
Es kā māte nestādos priekšā, kā var palaist 5 gadus vecu bērnu vienu pašu ārā. Kur tad ir likums ka bernam līdz 7 gadu vecumam ir jābūt pieaugušā vai ne jaunāka kā 14. gadus vecāka bērna uzraudzībā? Un kā vecāki var nezināt, kas ir bērnam mugurā izejot no mājas? Es savus mazos rakatus nelaižu tālāk par metru no sevis un kur nu vēl vienus.Uzskatu ka lielākā daļa vainas ir vecākos un viņi ir arī tie, kas jāsauc pie atbildības! Kā arī man ir smagas aizdomas par to, ka tur ir kāds pielicis savu pirkstu ar tādām frāzēm kā '' vācies'', '' tu neesi nevienam vajadzīgs'' vai kaut kā tamlīdzīgi, jo ne jau no zila gaisa BĒRNS, kuram ir labi ģimenē, ies puspliks uz ielas, kāps autobusā un brauks velns viņu zin kādā virzienā!
Arija DeWar
Taa dzemdetaja jasauc pie atbildibas! Man patiesi gribas teikt - lai velns vinu parauj!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti