Ķuzis: Darba pamešanas policijā galvenais iemesls - aizvien mazā alga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad tie policisti, kuri atstājuši darbu, kā galvenos iemeslus minējuši algu, intervijā izteicās Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

"Tiem policistiem, kas aiziet no darba policijā, mēs liekam aizpildīt anketas par aiziešanas iemesliem. Lielākoties aizejošie darbinieki norāda, ka atalgojums ir neapmierinošs, policisti ar to nevar izdzīvot un tāpēc meklē citu darbu," pastāstīja Ķuzis.

Vienlaikus gan policijas priekšnieks norādīja, ka pēdējos gados situācija uzlabojas un darbu vairs nepamet tik daudz policistu.

"Saistībā ar šo jautājumu šogad notiekošais mani pārsteidz, jo biju domājis, ka tas notiks tikai nākamajā gadā. Valsts policijā situācija ir tāda, ka gadā varam sagatavot 250 policistu, tas ir skaitlis, ko varam sagatavot ar esošajiem policijas koledžas resursiem. Ja gribam sagatavot vairāk, tad ir jāpalielina kapacitāte koledžā un jāsamazina policistu skaits uz ielām. Kā jau minēju, 2009.gadā bija ļoti traki, 2010.gadā, ja mēs pieņēmām darbā 250 jaunu, tad aizgāja no policijas 500 darbinieku, bet 2012.gadā bija mīnus 130 darbinieku. Iepriekš plānojām, ka ar nākamo gadu situācija varētu izlīdzināties un tik, cik darbinieku aizietu prom, mēs arī pieņemtu vietā. Taču man par lielu pārsteigumu to ainu redzu jau šā gada deviņos mēnešos," klāstīja Ķuzis un piebilda, ka šogad deviņos mēnešos Valsts policiju pametuši 268 darbinieki un 267 ir pieņemti darbā.

Runājot par laika posmu, kad Latvijā sākās krīze, Ķuzis atgādināja, ka krīze 2009.gadā policiju skāra ļoti nežēlīgi gan materiāli tiesiskā nodrošinājuma, gan finansiālajā ziņā, kā arī tieši štatu ziņā.

"Ja nemaldos, aptuveni 1200 policistu aizgāja no šā darba. Neteiktu, ka pirms tam būtu bijuši ļoti "trekni", bet zināmu iespaidu un triecienu krīze mums deva, un līdz ar atalgojuma samazinājumu policiju sāka pamest daudz pieredzējušu policistu," atzina policijas priekšnieks.

Ķuzis arī uzsvēra, ka policijā kopš 2009.gada paralēli finansiālajai un materiālajai krīzei notiek paaudžu maiņa. Viņš sacīja, ka policijā ļoti liela nozīme ir pieredzei, īpaši tas attiecas uz izmeklēšanu, specoperācijām, kurās ļoti svarīgi ir pieredzējuši darbinieki.

"Šis pieredzes trūkums mums ir jākompensē ar apmācību," viņš paskaidroja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti