Kūtri neatsauc no Saeimas prezidija

Saeimas deputāti ceturtdien, 1. februārī, tomēr neatsauca no Saeimas sekretāra biedra amata bez Saeimas frakcijas palikušo Gunāru Kūtri ("No sirds Latvijai").

Par viņa atsaukšanu no prezidija balsoja vien 19 cilvēki, kamēr 46 bija “pret” un vēl 26 atturējās.

Latvijas Reģionu apvienība šajā krēslā gribēja iecelt savas frakcijas vadītāju Nelliju Kleinbergu, norādot, ka tas būtu taisnīgāk.

Saeimas deputāts Juris Viļums (Latvijas Reģionu apvienība) par Gunāra Kūtra iespējamo atcelšanu no Saeimas prezidija
00:00 / 00:58
Lejuplādēt
Viens no politiķiem, kas iestājās par Kūtra atcelšanu, bija Juris Viļums (Latvijas Reģionu apvienība). Viņš norādīja, ka nekad Saeimas vēsturē prezidijā nav bijis cilvēka, kas nav Saeimas frakcijās. Tiesa, atbilstoši Viļuma teiktajam, Kūtris ir simpātisks “Saskaņai”, kurai gan jau ir savs pārstāvis prezidijā – Andrejs Klementjevs.

"Kūtris ir godprātīgi pildījis savus pienākumus," sacīja Viļums. "Protams, mēs arī nesakām pretējo. Mēs tikai vēlreiz uzsveram, ka Latvijas Reģionu apvienībai (LRA), kas ir vienīgā frakcija, ka prezidijā nav pārstāvēta, ir visas tiesības būt tajā pārstāvētai," teica Viļums. LRA Saeimas prezidijā vēlējās redzēt Nelliju Kleinbergu.

Tomēr vairums deputātu iestājās “pret”. Piemēram, bezpartejiskais deputāts Ilmārs Latkovskis bilda, ka no politikas loģiskas būtu saprotams, ja sekretāra biedram būtu politiskā piederība. Tomēr, no otras puses, šāda sistēma nav atbalstāma. Arī Artuss Kaimiņš, kurš savulaik pārstāvēja Latvijas Reģionu apvienību (LRA), pauda, ka labāk, lai prezidijā ir Kūtris, nevis LRA pārstāvis.

"Šobrīd es atļaušos tomēr atzīmēt, ka vislielākā frakcija Saeimā ir pie frakcijām nepiederošie deputāti. Līdz ar to šai lielākai frakcijai Saeimā, tātad pie frakcijām nepiederošie deputātiem būs savs pārstāvis prezidijā. Lūdzu, atstājiet viņu tur, kur viņš ir," bilda deputāts Ingmārs Līdaka (Zaļo un zemnieku savienība).

Kūtris par deputātu bez frakcijas kļuva brīdī, kad no viņa pārstāvētas "No sirds Latvijai" frakcijas izstājās Ringolds Balodis. Līdz ar to frakcijas sastāvā vairs nebija minimālais pieļaujamais deputātu skaits - pieci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti