Kustības «Paliec mājās» brīvprātīgie palīdzību sniedz arī Latgalē

Brīvprātīgo kustība „Paliec mājās!” palīdz vīrusa riska grupas iedzīvotājiem un tiem, kuri atrodas karantīnā – piegādājot pārtiku vai, piemēram, izvedot pastaigā četrkājainos draugus. Latvijā kopumā palīdzēt cilvēkiem pieteikušies 340 brīvprātīgie. Nedēļas laikā brīvprātīgo skaits palielinājies par simtu. Brīvprātīgie darbojas arī Latgalē.

Kustības «Paliec mājās» brīvprātīgie palīdzību sniedz arī LatgalēLāsma Zute

Regita Zeiļa ir viena no kustības „Paliec mājās!” brīvprātīgajām Rēzeknē, kura vēlas palīdzēt tiem, kuri šobrīd drošības apsvērumu dēļ nevar paši sev sagādāt pārtiku vai medikamentus, bet nav, kam palūgt to izdarīt.

„Manuprāt, tas ir viens no vieglākajiem un ērtākajiem veidiem, kā mēs katrs varam iesaistīties un palīdzēt vēl kādam blakus. Un man ir prieks, ka arvien vairāk brīvprātīgo pievienojas šai kustībai. Lielākais aicinājums ir tieši senioriem vairāk izmantot šo iespēju un zvanīt uz brīvprātīgo palīdzības tālruni, kas ir 25661991, un pieteikties, lai brīvprātīgajiem ir ko darīt. Rēzeknē ir reģistrējušies, ja nemaldos, pieci vai seši brīvprātīgie, bet lūgums uz šo tālruni ir bijis tikai viens,” stāsta Zeiļa.

Rēzeknē brīvprātīgo kustībai palīdzību lūdza kāda kundze, kura jutās apaukstējusies, tāpēc nevēlējās doties pati uz veikalu. Regita kundzei palīdzēja.

„Tas tiešām bija vienkārši - aiziet uz veikalu, sarunāt ar viņu, kādus tieši produktus viņa vēlas, pēc tam arī aiznest. Un tā jau ir izveidojusies par tādu kā draudzību vai ilgtermiņa sadarbību, jo arī pēc tam es viņai esmu palīdzējusi, un viņa mani zina kā vietējo brīvprātīgo. Un es jau divas reizes esmu viņai aiznesusi nepieciešamo ēdienu uz nedēļu. Un viņa bija ļoti pateicīga. No manas dienas tas prasīja papildu piecpadsmit minūtes,” atzīst Regita.

Tie, kuriem ir nepieciešama palīdzība, var zvanīt uz vienoto palīdzības tālruni 25661991 vai var apmeklēt mājaslapu "www.paliec-majas.lv", pastāstot, kur palīdzības lūdzējs atrodas un kas viņam ir nepieciešams. Lūgums tiek ievietots kopīgajā datubāzē. Kad brīvprātīgais piesakās palīdzēt, viņš redz konkrētā cilvēka kontaktinformāciju un var ar viņu sazināties. Klātienē komunikācija notiek, ievērojot drošības pasākumus.

„Tas tiek darīts gan ar cimdiem, gan ar aizsargmasku, lai ievērotu visas higiēnas normas. Tad, kad es zinu, cik tas maksā, es atkal atzvanu un pasaku, cik tas ir maksājis, lai var sagatavot naudu, ko viņa ievieto vienkāršā plastmasas maisiņā. Un es dodos pie viņas uz mājām, atstāju  maisu ar produktiem pie viņas durvīm un piezvanu, ka esmu klāt. Un es noeju maliņā, viņa iziet laukā, paņem mantas un vietā noliek naudu. Abas puses ir apmierinātas,” Regita stāsta, kā notiek produktu un naudas apmaiņa.

Latgalē palīdzības pieprasījumu vairāk ir Daugavpilī un Preiļos, kur ir gan vairāk brīvprātīgo, gan prasītāju pēc palīdzības. Preiļos šobrīd darbojas septiņi brīvprātīgie, viena no viņām Sintija Ančevska.

„Pašlaik aicinājumu palīdzēt nav daudz, tas ir aptuveni viens dienā. Bet mēs esam gatavi, mēs esam pašlaik Preiļos savākuši septiņus brīvprātīgos, kuri pēc iespējam var pieteikties un palīdzēt. Pašlaik ir prasīta divu veidu palīdzība: viens - pārtikas produktu piegāde uz mājām. Pārsvarā mums prasa palīdzību seniori, kuriem ir iespējams lielāks risks saslimt. Un otrs - medikamentus lūdz atnest, jo mēs bieži varam dzirdēt, ka aptiekās rindas ir garas, un cilvēkiem ir liels risks saslimt tieši aptiekās,” stāsta Ančevska.

Latgalē brīvprātīgo ir vairāk nekā palīdzības lūdzēju. Daudzi cilvēki nezina par šādu iespēju vai arī baidās uzticēties, tomēr brīvprātīgie aicina nebaidīties un nekautrēties lūgt palīdzību. Tāpat aicina citus informēt savus līdzcilvēkus par šādu brīvprātīgo kustību. Šobrīd Latgalē ir vairāk nekā 20 brīvprātīgo.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti