Dienas ziņas

«Maxima» beidzot atvainojas par notikušo

Dienas ziņas

Latgales kultūras nedēļai Rīgā -- 55

IZVEIDO VESELĪBAS GRUPU VENTSPILĪ

Kustības – tā ir dzīvība, veselība, dzīvesprieks

Ne viens vien, kam veselība prasa īpašu uzmanību, mēdz būt garā stiprāks nekā pilnībā veseli cilvēki. Un nereti tie ir aizkustinoši stāsti par spēju piecelties no ratiņkrēsla un sevi trenēt tā, ka atgriežas kustību vai runas spēja. Ventspilī invalīdu sporta nodarbības apņēmusies vadīt Dace Grandberga, kura pati vēl nesen bija ratiņkrēslā.

Šobrīd reti kurš var pateikt, ka Dacei Grandbergai veiktas  septiņas mugurkaula operācijas vai ka vēl nesen viņa pārvietojās invalīdu ratiņos.

Smagi un neatlaidīgi  trenējoties, Dace atgriezusi sev kustību spēju. Un ne tikai sev - Dace brīvpratīgi  vada veselības grupu Ventspils pilsētas un novada invalīdiem, lai palīdzētu  ar savām zināšanām citiem:

„Cilvēkam rodas kustību prieks, palielinās kustību apjoms – tas mani priecē," neslēpj gandarījumu Grandberga.

To, ka Dace Grandberga pārcietusi neskaitāmas operācijas, nēsā mugurkaula implantus - to  nepateiks tie, ka nezin viņas stāstu. Bet veselības grupa divu gadu laikā tā paplašinājusies, ka  šobrīd sāk trūkt vietas atvēlētajā sporta zālē.

„Viņiem ir, kur iet; mājās paši pavingrot nevar, negrib, nesanāk, bet šeit viņi  nāk ļoti labprāt," par cilvēkiem saka sporta nodarbību organizētāja Mārīte Strūģe.

Ventspils invalīdu biedrības veselības grupā kopā vingro dažādi vecumi, bet pāri visam ir patiess prieks, par iespēju izkustēties no mājām.

„Uzlabojas garastāvoklis, rodas dzīvesprieks. Tā ir kustība, dzīviba, veselība, cenšos iekļauties  dzīvē," atzīst viena no nodarbību dalībniecēm Zigrīda Smukkalne.

Invalīda pensija Latvijā ir tik neliela, ka rehabilitācijas, masāžas reiki un dūņu vannas reti kurs var atļauties. Cilvēkiem ar ierobežotām kustību iespējām ir jābūt patiesi apņēmīgiem, lai atgrieztu sevi dzīvei, un, kā saka Dace Grandberga, kas zina - kāds vēl varēs arī uzdejot!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti