«Kustība «Par!»» rosina mainīt «Vienotības» Saeimas frakcijas nosaukumu un darbības principus

Partija "Kustība "Par!"" rosina mainīt "Vienotības" Saeimas frakcijas nosaukumu, kā arī vienoties par jaunu frakcijas darba modeli.

Partijas pārstāvji ierosina pārveidot "Vienotības" frakcijas darbu Saeimā, jo pēc līdzšinējās frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas izslēgšanas no savas partijas un atsaukšanas no frakcijas vadības "izveidojusies jauna situācija", aģentūru LETA informēja "Kustības "Par!"" pārstāve Marta Krivade.

Politiskā spēka valde deleģējusi tās vadītāju Danielu Pavļutu un valdes locekli Intu Dālderi sarunām ar Saeimas frakciju par jaunu darba modeli, nolikumu, kā arī frakcijas nosaukuma maiņu.

"Frakcijā ir iestājušās tādas pārmaiņas, ka līdzšinējā formātā tā vairs nevar pastāvēt. Ir vajadzīgs jauns darba modelis un nosaukums. Šobrīd frakcijā strādā seši dažādu partiju biedri un četri neatkarīgie deputāti un vairāk nekā puse deputātu nav "Vienotības" biedri," uzsvēra Pavļuts.

Līdz ar to tiek rosināts pārveidot frakcijas darbu tā, lai "tiktu skaidri atzītas un respektētas "Kustības "Par!"" deputātu tiesības ievērot savas partijas programmu un lēmumus". Frakcijas lēmumi jāveido, saskaņojot visu iesaistīto partiju nostādnes, uzskata Pavļuts. "Frakcijai nepieciešams "restarts", kopīga vadība un jauns nosaukums," norādīja Pavļuts.

Pavļuts aģentūrai LETA skaidroja, ka pašlaik ir izveidojusies situācija, kad frakciju nosacīti veido dažādi bloki - "Vienotības", "Kustības "Par!"" un reģionālo partiju pārstāvji. Tāpēc racionāli būtu frakcijas vadību veidot prezidija jeb padomes formātā, kas cieši koordinētu deputātu viedokļus. Tas būtu kā koleģiāls formāts, un amata nosaukumi šajā gadījumā nav primāri, tā partijas vadītājs atbildēja uz vaicājumu, vai "Kustība "Par!"" pretendēs uz frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Taujāts, vai politiskā spēka deputāti atbalstītu parlamentārieša Hosama Abu Meri (''Vienotība'') apstiprināšanu frakcijas vadītāja amatā, Pavļuts norādīja, ka atturēsies komentēt jautājumu par konkrētām personālijām. Gan šī lieta, gan frakcijas potenciālais jaunais nosaukums vairāk būs pašu parlamentāriešu lemšanas jautājums, pauda partijas priekšsēdētājs. Politiskais spēks nepretendē uz to, ka nosaukumā tiktu iekļauts "Kustības "Par!"" nosaukums. Partija izteikusi priekšlikumu par jauno nosaukumu - "Apvienotā" frakcija, norādīja politiķis.

Pavļuts prognozēja, ka sarunas par šiem jautājumiem prasīs zināmu laiku.

"Kustību "Par!"" Saeimā pārstāv četri deputāti, kas savulaik izstājās no "Vienotības", bet turpina strādāt frakcijā - Dālderis, Lolita Čigāne, Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins.

Pašlaik "Vienotības" frakcijā no 22 deputātiem tikai desmit ir partijas biedri. Lai līdzsvarotu dažādās vēlmes ar "Vienotības" interesēm, partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens tiekas ar frakcijā pārstāvēto partiju politiķiem.

Kā ziņots, iepriekšējā nedēļā "Vienotības" valde no partijas izslēdza Āboltiņu, līdz ar to "Vienotības" Saeimas frakcijai būs jālemj par jaunu priekšsēdētāju. Partijas valde šim amatam rekomendējusi deputātu Hosamu Abu Meri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt