Dienas ziņas

Armijas simtgadei veltīts šķēršļu skrējiens

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Kustība Par!» vērtē paveikto

«Kustība Par!» kongresā apņemas turpināt virzīt pretrunīgi vērtētus likumprojektus

Partija "Kustība Par!", kura Saeimā un valdībā pārstāvēta apvienībā "Attīstībai /Par!", sestdien kongresā vērtēja paveikto, secinot, ka kļuvuši par nozīmīgu Latvijas politikas daļu. Partija sola neatkāpties no iecerētā un turpinās virzīt izskatīšanai Saeimā sabiedrībā pretrunīgi vērtētus likumprojektus, kuriem pagaidām nav parlamenta vairākuma atbalsta. Kustības tuvāko plānu sarakstā ir arī turpināt reģionālo un veselības reformu, kā arī tikt pie varas Rīgā.

Partija tika dibināta pirms nepilniem diviem gadiem. Tai Saeimā -  apvienībā "Attīstībai /Par!" -  ir 13 deputāti un trīs ministri valdībā. "Kustība Par!" ir vienīgā no jaunizveidotajām partijām, kurai ir savs deputāts jaunā sasaukuma Eiropas Parlamentā. Partijā uzsver, ka ir liberāļi, kuri nebaidās virzīt arī pretrunīgi vērtētus jautājumus. Viens no tiem ir likumprojekts, kas paredz izmaksāt kompensāciju Latvijas ebreju kopienai 40 miljonu eiro apmērā. Par šo jautājumu sestdien interesējās arī "Kustība Par!" biedri, kuriem bija iespējams uzdot jautājumus elektroniski.

"Mēs mērķtiecīgi virzījām šo jautājumu tagad, kad Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir pagājušas. (..) Šis, mūsuprāt, bija pareizais laiks, kad to celt," uz jautājumu atbildēja partijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts, piebilstot, ka, visticamāk, nākamnedēļ likumprojekts tiks iesniegts Saeimā.

Kongresā ne viens vien runātājs uzsvēra, ka "Kustība Par!" ir kļuvusi par daļu no Latvijas politikas. Sestdienas kongress tika pieteikts kā starta šāviens pašvaldību vēlēšanām, un jau drīzumā tiks veidotas partijas reģionālās nodaļas. 

Latvijas Radio reportāža no "Kustības Par!" kongresa
00:00 / 03:45
Lejuplādēt

Viesa statusā kongresā aicinātais "Attīstībai / Par!" līdzpriekšsēdētājs, partijas "Latvijas attīstībai" vadītājs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce par "pariešiem" runāja līdzībās. Visiem kopā esot no grimšanas tuksneša smiltīs jāpaglābj Saeimas tanks, kā arī lielais Saeimas kuģis jāpastumj uz priekšu.

"Tā kā pārmaiņas mēs esam iesākuši, pārmaiņas mums ir jānotur. Mēs esam pārmaiņu spēks - gudru, pārliecinātu reformatoru spēks. Tā ir mūsu atbildība Latvijas priekšā. Tā ir mūsu atbildība mūsu vērtību priekšā. Un jāiet uz priekšu," sacīja Pūce.

Pūce izteicās, ka apvienībai tuvākajā pusgadā jāizšķiras, kādā formātā piedalīties pašvaldību vēlēšanās. Bet kustības "Par!" līderis Pavļuts biedriem sacīja, ka jaunajai valdei jāpieņem lēmums, vai palikt nevalstiskas organizācijas tipa domu apmaiņas klubam, vai arī virzīties uz partiju kā ilgtspējīgu spēku Latvijas politikā.

"Protams, mēs vēlamies nostiprināties kā partija, kā apvienība. Iesim uz reģioniem.

Gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, mēs raudzīsim, kā nostiprināties gan lielajās pilsētās, gan topošajos novadu centros, un esošajos. Ir ļoti daudz dabūt vēl priekšā," norādīja Pavļuts

Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele teica: "Šis ir milzīgs pārbaudījums mums – vara. Mums nav naftas, nav citu dabas resursu. Vara ir reāls resurss un instruments. To jālieto ar ļoti lielu atbildību, un to nedrīkst izniekot."

Pavļuts uzsvēra, ka tiks turpināta reģionālā reforma, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem būtu vienādas iespējas. Tāpat viņš norādīja uz veselības nozares reformu, kurā labotas iepriekšējās valdības pieļautās kļūdas. Vairāki pieminētie darbi izpelnījās kustības biedru aplausus.

Kā turpmāko darbu pirmo punktu Viņķele min cerību uz koalīcijas drīzāku atbalstu, lai labotu nozares finansējuma lietas, proti, lai izbrāķētās divu grozu sistēmas aizstājēju pieņemtu vēl šogad. "Otrs ir cīņa par pieejamākām zālēm. Tur ir ļoti smagas diskusijas gan ar ražotājiem, gan ar vairumtirgotājiem, arī aptiekām. Lielo slimnīcu pārvaldība, padomju izveide un izmērāmi rādītāji, skaidrība par finanšu izlietojumu un nelaimīgā E- veselība, psihiatrijas plāns... Tā, ka darba pilnas rokas," stāstīja veselības ministre.

Kongresa dalībniekus uzrunāja arī jaunievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs. Partijas biedri vēlējās uzzināt, kad viņš izlems, kurai no apvienības  partijām pievienoties.

"Uz  to mirkli, kad lapas sārtosies, šim jautājumam jābūt atrisinātam. Pašlaik man ir pārdomu periods," atbildēja Ijabs.

Kongresā sestdien tika ievēlēta jauna partijas valde un pārskata padome. Partiju turpinās vadīt Pavļuts.

Partijā informēja, ka valdē ievēlēts Daniels Pavļuts, Mārtiņš Staķis, Marija Golubeva, Vita Anda Tērauda, Dace Bluķe, Ilze Viņķele, Vladislava Šķēle, Edgars Jēkabsons, Jevgeņijs Lurje, Normunds Mihailovs un Mārtiņš Šteins. 

Vēlēšanās piedalījās 152 biedri.

Savukārt pārskata padomē ievēlēts Pēteris Viņķelis, Pēteris Pūrītis, Laima Geikina, Baiba Anda Rubesa un Barbara Freiberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt