Kusiņu apstiprina ST tiesneša amatā

Saeima ceturtdien Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā apstiprināja Gunāru Kusiņu, portālu lsm.lv informēja Saeima.

Kusiņš tiesneša amatā stāsies līdz ar svinīgā zvēresta došanu Valsts prezidentam. Šī bija pirmā reize, kad par Satversmes tiesas tiesnesi Saeima balsoja atklāti, jo attiecīgie konstitūcijas grozījumi pieņemti vien pagājušajā rudenī.  

Līdzšinējais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs saņēma 93 deputātu atbalstu.

Jauns ST tiesnesis ir nepieciešams, jo trešdien ST tiesneša pilnvaras beidzās ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim.

 „Deputāti, man liekas, ar šo vienbalsīgo atbalstu gan izteica atbalstu man, gan arī, es tā saprotu, novērtēja to, ko viss Juridiskais birojs, ne tikai es, ir sniedzis atbalstu deputātiem šo gadu laikā. Es šo balsojumu vērtēju arī tā – ne tikai kā atbalstu jaunajā amatā, bet arī kā iepriekšējā darba novērtējumu,” pauda Kusiņš.

Viņš norāda, ka katrs apstiprinātais Satversmes tiesas tiesnesis dod savu pienesumu – tās sastāvā šobrīd ir tiesneši, kas labi pārzina civiltiesības, krimināltiesības, tiesību vēsturi un tiesību teoriju. „Mans pienesums varētu būt tieši konstitucionālās tiesības un parlamenta procedūru pārzināšana, jo šo 23 gadu laikā, kopš es šeit strādāju, 20 no tiem vadot Juridisko biroju, parlamenta procedūras ir tās, kuras es pārzinu ļoti labi. Es domāju, ka šīs zināšanas noderēs Satversmes tiesai pie lietu izskatīšanas un ļaus labāk izprast Saeimas motīvus,” sacīja Kusiņš.

Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, un saskaņā ar Satversmes tiesas likumu tiesnešus amatā apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti