Kurzemnieki pakāpeniski pierod valkāt atstarojošās vestes

Aizvadītajās brīvdienās Kurzemē policijas darbinieki sastādījuši pārkāpumu protokolus vairākiem gājējiem un velosipēdistiem, kuri nav izmantojuši atstarojošus elementus. Policisti diennakts tumšajā laikā pievērš pastiprinātu uzmanību tam, kas notiek uz ielām pilsētu nomalēs un lauku teritorijās. Galvenais secinājums - cilvēki kļūst apzinīgāki.

Satiksmes rotas Liepājas ekipāžas patruļa Liepājas nomalē, kur iela nav apgaismota, laicīgi pamana gājēju.

Kungs krievu valodā policijas darbiniekiem skaidro, ka parasti tumsā viņš staigā ar lukturīti, jo citādi kaut kur varot iekrist. Jaunākais inspektors Ints Burkēvics uzskata, ka vīrietis bija labi pamanāms, bet tik tumšā vietā tomēr vajadzēja būt arī atstarojošai vestei.

Gājējam rokās ir lukturītis un uz pareizās rokas ir uzlikts atstarotājs. Gāja arī pa pareizo pusi. Kā redzams, uz šīs ielas nav apgaismojuma un nav ietves. Vajadzēja arī vesti, iedosim vēl divus atstarotājus, lai būtu pavisam droši. Mutiski pabrīdināsim cilvēku,” saka Burkēvics.

Kurzemē policijas darbinieki turpina dalīt atstarotājus, velosipēdisti un gājēji tikuši arī pie atstarojošam vestēm, taču pats dāvināšanas process vien neko nerisinās, uzskata Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandiera pienākumu izpildītājs majors Leonīds Tarabans. „ Piemēram, Igaunijā pirmajā gadā dalīja atstarotājus un brīdināja, otrā gadā jau sodīja. Gājēji sāka rūpēties paši, citādi pierod, ka policija piebrauc un kaut ko uzdāvina,” norādīja Tarabans.

Sods par vestes un citu atstarojošu elementu neizmantošanu diennakts tumšajā laikā svārstās no 7 – 30 eiro. Vismaz divas reizes nedēļā gājējiem un velosipēdistiem Kurzemē Valsts policija pievērš pastiprinātu uzmanību, kāda ir šo brīvdienu statistika, stāsta Leonīds Tarabans. „Bija sodīti astoņi gājēji, divi velosipēdisti, vēl trīs velosipēdisti bija alkohola reibumā,” teica Tarabans.

Policijas darbinieki novērojuši, ka reizēm cilvēki nepamana, kādā stāvoklī ir viņu atstarojošās vestes, tāpēc tām jāpievērš uzmanība, uzsver Leonīds Tarabans. „Mūžīgs nav nekas. Atstarojošie elementi, bieži mazgājot, var pazust. Dienā ir it kā saskatāmi, bet naktī vairs nav efekta,” saka policists.

Liepājā kopumā situācija uzlabojas, jo ielas un gājēju pārejas kļuvušas apgaismotākas, līdz ar to drošākas, skaidro  policijas darbinieks. Kā zināms, no oktobra Latvijā gājējiem un velosipēdistiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām jālieto apģērbs vai veste ar labi redzamiem atstarojoša materiāla elementiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti