Kurzemes un Zemgales upēs sākas strauja ūdenslīmeņa celšanās - pat par metru diennaktī

Kurzemes un Zemgales upēs pēc siltās piektdienas un lietainās nakts sākusies strauja ūdenslīmeņa celšanās, pat par metru diennaktī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Visstraujākais ūdenslīmeņa kāpums diennakts laikā bijis Ventas augštecē pie Vārdavas, Lietuvas pierobežā, kur līmenis kāpis nedaudz vairāk par metru. Pie Kuldīgas ūdens līmenis cēlies par aptuveni 35 centimetriem (cm). Citās Kurzemes upēs ūdens līmenis paaugstinās par 10-45 cm diennaktī. Jau iepriekš vēstīs, ka Kurzemē plūdi nav gaidāmi, jo tur ir maz sniega, arī ledus upēs vietām jau izgājis.

Strauji ūdens ceļas arī Zemgales upēs. Mūsā pie Bauskas par 80 cm diennaktī, Lielupes augštecē pie Mežotnes un Staļģenes par 50-60 cm, savukārt zemāk pa upi, ūdenslīmeņa kāpums ir mazāks - par 10-15 centimetriem diennaktī.

Lielupē pie Mežotnes un Staļģenes ūdens līmenis pēdējā diennaktī kāpis par 50-62 cm, Mūsā pie Bauskas - par 80 cm. Arī vairākās Lielupes kreisā krasta pietekās ūdens līmenis kāpj ar intensitāti 50-75 cm diennaktī. Savukārt Misā pie Lielveisiem, Lielupē pie Jelgavas un Kalnciema ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā cēlies tikai par 9-16 cm. Gaidāms, ka tuvākajās diennaktīs Lielupe vietām izies no krastiem.

Latgales un Vidzemes upēs ūdens līmenis pagaidām ceļas lēnāk - vidēji par 5-25 cm diennaktī. Dubnā pie Sīļiem, Dubnas pietekā Ošā pie Kūleniekiem, kā arī Daugavas augštecē ūdens līmenis pagājušajā diennaktī kāpis par 25-55 cm.

Daugavā, Gaujā un Ogrā, kas no lielajām upēm šopavasar ir bīstamākās, situācija pagaidām ir mierīga..

Jau vēstīts, ka Ogrē sestdien spridzinās ledu, lai mazinātu plūdu draudus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti