Ārpus Rīgas

''Neatkarīgo Tukuma Ziņu'' galvenā redaktore Ivonna Plaude par ceļu uz nekurieni

Ārpus Rīgas

Avīzes "Kursas Laiks" galvenā redaktore par nelegālo gaļas pārstrādes uzņēmumu Grobiņā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē trūkst darbinieku

Kurzemes reģionā trūkst vairāk nekā 10% policistu

Valsts policija Kurzemes reģionā šogad aktualizēs kadru jautājumu. Pašlaik Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē kopumā nav nodrošināti 10,8 % štata vietu. Atsevišķās struktūrās trūkst pat 20 % darbinieku, un tas ietekmē ikdienas veicamo policijas darbu. Liepājas iecirknī , piemēram, trūkst policijas darbinieku Satiksmes rotā un citās. Tajā pašā laikā jau pērn ir izveidota pilnīgi jauna štata vieta, lai cīnītos ar nelegālu televīzijas apraidi.

Izvērtējot aizvadītā gada darbu un šī gada prioritātes, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna, kurš savus amata pienākumus sācis pildīt salīdzinoši nesen, aktualizē darbaspēka jautājumu. Viņš iecerējis veikt iekšējo auditu, lai saprastu, cik efektīvi notiek darbs un kāda ir darba organizācija:

„Šobrīd vislielākā kadru problēma ir Ventspils iecirknī, bet vismazākā Saldus iecirknī. Kopumā Kurzemes reģionā tie ir 10,8%. Ventspilī, piemēram, tie ir 20%, Saldū 5%. Arī Liepājā parādās kadru problēmas tendence, jo vakanto vietu skaits sasniedz aptuveni 9%.''

Indulis Blīgzna norāda, ka iemesli šādai situācijai ir vairāki:

„Tas ir saistīts ar darbinieku došanos izdienas pensijā, ir arī citi iemesli. Tas ir jautājums, ko mēģināsim skaidrot, kāpēc cilvēki meklē darbu citur. Domāsim, kā noturēt darbiniekus un mudināt jaunus cilvēkus šeit nākt strādāt. Nu, kaut vai atsevišķi iecirkņi, Ventspilī varbūt ir citi labāki darba piedāvājumi, varbūt ir citi iemesli.”

Valsts policijas Kārtības policijas biroja priekšnieks Eduards Boļšakovs norāda, ka Satiksmes rotā Liepājā ir sešas vakances:

„Patruļdienests ir nokomplektēts. Iztrūkums ir konvojēšanā un uzraudzībā. Sešu cilvēku trūkums – tas ir daudz. Trūkst jaunāko inspektoru, atalgojums vienāds.

Acīmredzot mums trūkst cilvēku, kuri var nokārtot fiziskos testus un varētu strādāt policijā.”

Gadījumi ir dažādi, uzsver Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Rimants Kārkliņš. Gadās arī tā, ka Liepājā ir sagatavoti cilvēki darbam, bet viņi izlemj strādāt kādā citā pilsētā vai struktūrvienībā:

„Šobrīd Kriminālpolicijas birojā ir vakantās vietas, gandrīz 5%. Tiešām ir grūti nokomplektēt darbiniekus. Kāds aiziet ikdienas pensijā vai aiziet strādāt citur. Lai varētu strādāt pilnvērtīgi, ir jānokomplektē viss sastāvs.”

Darbu, ko vajadzētu paveikt diviem cilvēkiem, dara viens , skaidro Rimants Kārkliņš. Tajā pašā laikā Kurzemē izveidota pilnīgi jauna štata vieta.

Policija pastiprinātu uzmanību pievērš nelegālai televīzijas apraidei.

„Pagājušā gadā esam uzsākuši trīs kriminālprocesus. Esam izņēmuši vairāk nekā 300 iekārtas, ar ko pārraidīts signāls. Ir pārtraukta šī nelegālā televīzijas apraide Ventspilī. Darbs turpinās vēl divos procesos,” klāsta Kārkliņš.

Zināms, ka nelegāli televīzija translēta 150 Talsu iedzīvotājiem.

Analizējot pagājuša gada rādītājus Kurzemē, secināts, ka 2017. gadā Kurzemē samazinājušies ceļu satiksmes negadījumi ar bojāgājušajiem. Kurzemē atklātas sešas marihuānas audzētavas. Bet tieši Liepājā ir vismazākais noziedzīgo nodarījumu skaits uz 10 000 iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt