Dienas ziņas

Ierakstīt drīkst, publiskot nē!

Dienas ziņas

Iecavā Zemes stundā – «Zaļā tumsa»

Kurzemes muzeju vadītāji tiekas Aizputē

Kurzemes muzeji gatavojas Latvijas simtgadei

Līdz šim daudziem muzeji asociējās tikai ar iespēju aplūkot senās vēsturiskās liecības, taču pēdējos desmit gados līdz ar iespēju izmantot Eiropas fondu finansējumu tie ir būtiski mainījušies un kļuvuši daudz mūsdienīgāki. Lai apspriestu nozarei būtiskus jautājumus, Aizputē bija pulcējušies Kurzemes reģiona muzeju vadītāji. Tostarp pārrunāti darbi, kas paveikti un plānoti saistībā ar Latvijas simtgadi 2018.gadā.

Aizputes novadpētniecības muzejs tiek minēts kā viens no piemēriem Kurzemē, kas, izmantojot Eiropas fondu finansējumu, pirms diviem gadiem ticis pie plašām velvju zālēm ēkas pagrabstāvā. Tagad tur iekārtotas piecas ekspozīcijas, kas veltītas seno amatu prasmēm. Tur arī tiek rīkotas nodarbības un meistarklases dažādu arodu apguvē.

Kā stāsta nozares speciālisti, šobrīd muzejiem līdztekus materiālu vākšanai un krājumu veidošanai jāprot rast saistošu dialogu ar sabiedrību.

Muzeji ir viena no tām retajām kultūras nozarēm, kurā katru gadu pieaug apmeklētāju skaits. Pērn tie bijuši 3,5 miljoni, tostarp 1,3 miljoni apmeklējuši muzejus reģionos.

Lai sekmētu nelielo muzeju attīstību atbilstoši laikmeta prasībām, būtiska ir pašvaldību un valsts sadarbība finansējuma piesaistē gan no Eiropas fondiem, gan mērķprogrammām.

Sagaidot Latvijas simtgadi, vairākos Kurzemes muzejos plānoti vērienīgi remontdarbi, arī esošo ekspozīciju paplašināšana un modernizācija.

"Mūsu pamata ekspozīcija šobrīd aizņem trešajā stāvā tikai daļu no visām telpām, līdz ar to mēģināsim, lai tā tiktu izvietota pa visu stāvu, līdz ar to informatīvi un priekšmetiski padarot  to daudz plašāku," atzina Kuldīgas novada muzeja direktors Eduards Dambergs.

"Lielākā uzmanība ir pievērsta Pastariņa muzejam. Ir atjaunota apbūve un mēs jau varam parādīt cilvēkiem, kā izskatās Ziemeļkurzemes lauku sēta," teica Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola.

Latvijā kopumā ir 115 akreditēti muzeji, no tiem 78 pašvaldību dibināti, tostarp Kurzemes reģionā to skaits ir 22.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt