Kurzemē vakcinācija pret Covid-19 norit raiti, Liepājas slimnīcā vakcinēti 99% ārstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kurzemes lielākajās slimnīcās turpinās mediķu vakcinēšana pret Covid-19. Visaktīvāk vakcinēšana norit Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur līdz otrdienas pēcpusdienai jau vakcinēti 99% ārstu. Nopietnas komplikācijas pēc vakcinācijas nav konstatētas, taču vairāki cilvēki Kurzemes slimnīcās stāstījuši par galvassāpēm, sliktu dūšu, iesnām vai citām pazīmēm. Joprojām ir daļa slimnīcu darbinieku, kuri nevēlas vakcinēties vai šaubās par vakcīnu lietderību un drošību.  

ĪSUMĀ:

  • Kuldīgas slimnīcā vakcinēti 102 cilvēki, no tiem 97 slimnīcas darbinieki.
  • Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa: Pagaidām vēl valda zināms haoss
  • Kuldīgā mediķi par blaknēm nesūdzējās, bija dažādas sajūtas pēc vakcinēšanās. 
  • Liepājas slimnīcā vakcinējušies 99% ārstu.
  • Liepājas slimnīcā ir vakcinēti 40% no 900 slimnīcas darbiniekiem.
  • Liepājas slimnīcas vadītājs: Šaubīgie vakcinējas, pretinieki kļūst par šaubīgiem.
  • Ziemeļkurzemes slimnīcā vakcinēti 225 no 655 darbiniekiem.  
  • Ziemeļkurzemes slimnīcā daļa izsaka vēlmi nākamajā kārtā vakcinēties.

Kuldīgas slimnīcā Covid-19 pacienti netiek ārstēti, ja konstatē vīrusa klātbūtni, tad nepieciešamības gadījumā cilvēks tiek transportēts uz kādu no reģionālajām slimnīcām vai uz Rīgu. Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa Ilze Lude skaidroja, ka vakcinācijas process slimnīcā uzsākts 6. janvārī. Trīs dienu laikā vakcinēti 102 cilvēki, no tiem 97 slimnīcas darbinieki.

Kurzemē vakcinācija pret Covid-19 norit raiti, Liepājas slimnīcā vakcinēti 99% ārstu
00:00 / 06:01
Lejuplādēt

“Vienkārši mums „izkrita” slimnīcas darbinieki, un mēs veiksmīgi varējām no ģimenes ārstu praksēm piesaistīt ģimenes ārstus, lai neviena deva neaiziet bojā. Esam beiguši pirmo etapu. Esam pasūtījuši nākamās devas uz ceturtdienu – 90 devas. Puse ir slimnīcas darbinieki, bet pārējie no citām ārstniecības iestādēm,” informēja Lude.

Gandrīz 99 % gadījumu vakcinēties izvēlas ārsti no reanimācijas un intensīvās terapijas nodaļas, aktīvi vakcinējas rehabilitācijas un fizioterapijas darbinieki.

Pagaidām vēl valda zināms haoss, kaut gan process notiek, stāstīja galvenā māsa.

“Ir darbinieki, kuri strādā vairākās slimnīcās, un viņi vakcinējas citā slimnīcā, bet man nav datu, vai viņi ir vakcinējušies vai ne. Viss vēl ir sākumā, lai piesakās tie, kuri grib, un tad sāksim pētīt,” stāstīja Lude.

Kuldīgas slimnīcas galvenā māsa skaidroja, ka arī Kuldīgas slimnīcā ir pilnīgi vakcīnas pretinieki un ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka vīruss neeksistē.

Kopumā mediķi par blakus parādībām īpaši nav sūdzējušies, taču izskanējušas dažādas versijas par sajūtām pēc vakcinēšanās. 

“Komplikācijas nav bijušas, ir izteikumi – licies, ka galva reibst pēc vakcinācijas, bet pēc pusstundas pāriet, ir parādījušās iesnas, kas arī var būt, bet mēs nezinām, no kā tas ir.  Mēs esam arī vakcinējuši māsas, ļoti alerģiskas, arī astmatiķes, bet pašlaik nekādu komplikāciju nav,” stāstīja Lude.

Liepājas reģionālajā slimnīcā vakcinēšanos uzsāka 28. decembrī, pirmos vakcinējot darbiniekus, kuri ir ciešā kontaktā ar Covid-19 pacientiem – uzņemšanas, reanimācijas un infekcijas nodaļā, pakāpeniski sākot vakcinēt arī citus darbiniekus, stāstīja slimnīcas vadītājs Edvīns Striks.

“Vakcinācija rit raiti, pat negaidīti raiti. Ir vakcinējušies 99% ārstu, nav vakcinējušies 4 cilvēki, kuri pārslimoja Covid-19  un vakcinēsies pēc kādiem diviem mēnešiem. Viens vai divi, kuri nav vakcinējušies un ir gaidīšanas režīmā. Viņi rāda labu piemēru, jo vakcinēties vajag, ja mēs gribam vēl atgriezties pie tās dzīves, kas bija vēl pagājušā gada pirmajos mēnešos,” sacīja Striks.

Līdz šim brīdim ir vakcinēti 40% no 900 slimnīcas darbiniekiem. Visas vakcīnas, kas esot piešķirtas, ir izmantotas jēgpilni, sprieda slimnīcas vadītājs.

Liepājas slimnīcā Covid-19 pacientu skaits ir stabils un tas vidēji svārstās ap 20 līdz 25 cilvēkiem. Pašlaik 16 atrodas nodaļā, bet četri intensīvajā terapijas nodaļā. Šonedēļ esošo gultu skaits papildināts vēl par četrām. No Covid-19 miruši pieci pacienti, vēl vairāki no citām smagām saslimšanām.     

Turpmākās prognozes vakcinācijas procesam - „vienmēr var vēlēties labāk”,  komentē Edvīns Striks.

“Loģiski, ka mūsu mērķis ir 75% vismaz. Pašlaik pieaugums apstāsies, jo no pirmdienas mēs sākam vakcinēt darbiniekus, kuriem pienākas revakcinācija – otrā vakcīna, kas ir pasūtīta. Tuvākās divas nedēļas liels uzrāviens personāla vidū nav gaidāms. Kā rāda prakse, sākumā arī šis skaitlis nebija tik cerīgs.

Tagad tie, kuri bija šaubīgie, vakcinējās, bet pretinieki lēnām kļūst par šaubīgiem,” stāstīja Striks.

Vakcinācija notikusi arī Priekules slimnīcā un Piejūras slimnīcā. Arī SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī  vakcināciju uzsāka 28. decembrī, informēja  valdes priekšsēdētājs Juris Lācis. Pirms tam slimnīca veikusi darbinieku aptauju.

„Mums slimnīcā ir 655 darbinieki, no viņiem vakcinēti 225, ieskaitot NMPD darbiniekus. Tie ir cilvēki, kuri bija pieteikušies, kad veicām aptauju, bet tagad ir tā, ka daļa izteikuši vēlmi kādā no nākamajām kārtām vakcinēties,” sacīja Lācis.  

Slimnīcas vadītājs uzsvēra, ka slimnīcas kapacitāte vakcinācijai esot lielāka, par to informēta arī Veselības ministrija.

Vidēji dienā vakcinē 35 līdz 40 darbiniekus.

„Vakcinējamo cilvēku loks ir paplašināts. Piemēram, šonedēļ pasūtījām papildu vakcīnas, atnāks ceturtdien. Mēs vakcinēsim pārējos Ventspils mediķus – zobārstniecību, privātprakses, poliklīniku. Arī mums iet raiti, jo mēs tam bijām rūpīgi gatavojušies.  Mums ir speciāls reģistrators, kurš tikai ar to nodarbojas. Mums nav neviena vakcīna gājusi zudumā,” stāstīja Lācis.

Otrdien Ventspils slimnīcā ārstējās 32 Covid-19  pacienti, bet pirmdien - 37. Situācija ir mainīga, sprieda valdes priekšsēdētājs, tā atkarīga no kāda uzliesmojuma reģionā. Cilvēki  uz Ventspils slimnīcu vesti no Tukuma, Kuldīgas, Talsiem un Dobeles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti