Kurzemē uzdarbojas velosipēdu zagļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijā sāk uzdarboties velosipēdu zagļi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes redzeslokā nonākuši jau vairāki velosipēdu zādzības gadījumi. Tuvojoties aktīvajai velosezonai, policijas darbinieki aicina cilvēkus rūpēties par saviem braucamajiem un sargāt tos no zagļiem. Statistika liecina, ka visbiežāk velosipēdus zog kāpņutelpās un diennakts tumšajā laikā.

„Man ir četri, reizēm pat pieci velosipēdi. Man ir arī kārtīgs pieslēgs, kas maksāja 24 latus. Princips – izskatās kā senāku laiku galdnieka mērlente, tikai no metāla elementiem. 10 centimetru posmi, ko saloka mazā čupiņā un ieliek kastītē. Vienmēr atstāju savu velosipēdu ļoti redzamā vietā. Vai nu pie autobusa pieturas, vai pie veikala ieejas,” tā kāds liepājnieks izklāsta savu versiju, kā viņš pasargā velosipēdu.

Policijā skaidro, ka biežāk velosipēdus zog cilvēku mājokļos, parasti daudzdzīvokļu ēku kāpņutelpās, galvenokārt nakts laikā, kad zaglis var netraucēti atmūķēt pieslēgtos velosipēdus. Sabiedriskās vietās šādu gadījumu ir daudz mazāk. „Skatoties aizvadīto sezonu statistiku jāsecina, ka pilsētvidē ārkārtīgi reti ir tādi gadījumi, kad velosipēdi tiek nozagti no stāvlaukumiem, parkiem, pie lielveikaliem vai citās vietās, kur ir velosipēdu novietnes. Gaišā dienas laikā cilvēks ir atstājis  savu velosipēdu kārtīgi pieslēgtu. Viņš iznāk ārā un velosipēda vairs nav – tādu gadījumu visas sezonas laikā ir varbūt uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi,” stāsta Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Tomēr šajā sezonā Liepājā nozagts velosipēds, kas bija pieslēgts pie kāda veikala. Riteņi zagti arī citviet Kurzemē. „Jā, Kurzemē ir bijuši gadījumi, kad nozagti velosipēdi, kas ir bijuši pieķēdēti,” atklāj Signe Šteinberga.

Policijas pārstāve aicina cilvēkus pašiem būt uzmanīgiem un nodrošināties pret iespējamām zādzībām. Viens no soļiem ir, piemēram, oficiāli reģistrēt savu braucamo CSDD, kā arī marķēt velosipēdu ar kādu īpašu atpazīstamības zīmi. „Atstāt kādā vietā vien sev zināmu zīmi, lai varētu atpazīt. Nevienam jau nav noslēpums, ka velosipēds netiek pārdots tāds kāds tas ir bijis. Velosipēds tiek pārkrāsots, pārveidots, lai būtu neatpazīstams,” skaidro Šteinberga.

Lai atrastu nozagtu velosipēdu, galvenais priekšnoteikums ir reaģēt zādzību nekavējoties, nevis par to ziņot pēc nedēļas.

Daudz kas būs atkarīgs tieši no paša velosipēda īpašnieka spējas iesaistīties.

Pēdējo gadu laikā Liepājā pieaug velobraucēju skaits. Ir izbūvēti veloceliņi, kā arī ievērojumi pieaudzis velosipēdu novietņu skaits. Tagad savus braucamos var pieslēgt arī pludmalē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti