Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem vietām šķīdonis

Līdz ar ilgstošu atkusni Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem vietām ir iestājies šķīdonis, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Patlaban visvairāk nestspēju zaudējušu posmu ir Saldus apkārtnē, kur ierobežojumi noteikti septiņos posmos. Pa pieciem posmiem ir Dobeles un Liepājas apkārtnē, Limbažu – divi, Preiļos – viens posms. 

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota "Latvijas Valsts ceļu" mājaslapā.

Sākoties atkusnim, visbiežāk pavasarī, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Lai savlaicīgi ieviestu ierobežojumus, "Latvijas Valsts ceļu" reģionālās nodaļas seko līdzi grants ceļu stāvoklim. Vienlaikus aicina arī iedzīvotājus, pamanot, ka ceļa posms ir zaudējis nestspēju, informēt LVC.

"Latvijas Valsts ceļi" norādīja, ka transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti